reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Must have wyprawkowe

Wszędzie w koło presja na robienie wyprawki i to już od pozytywnego testu.

Ja w pewnym momencie się ocknęłam, że torbę trzeba spakować bo co jak poród będzie wcześniej? Spakowałam ją 3 tygodnie przed planowaną datą porodu.
Ja właśnie kończę pakować (35+0) 😅 w poprzedniej ciąży podobnie
 
reklama
U nas sprawdziły się chusta tkana, elastyczna i nosidło. Chusta kółkowa się nie sprawdziła, miałam problem by ją odpowiednio założyć :D
Nie sprawdziły się za to smoczek (bardzo zaburzył nam kp) i butelki, bo młody odciągnięte mleko dostał może 3 razy z butli. Ogólnie kp mimo początkowych trudności poszło nam bardzo fajnie i karmiłam ponad 2 lata. Do karmienia sprawdził się kolektor pokarmu i kubeczek Medeli :)
Jeśli chodzi o ubranka to wkurzały mnie body kopertowe, wolę te wkładane przez głowę. Ogólnie większość ubrań mamy używanych, bo nie widzę sensu kupowania całej wyprawki nowej - dzieci szybko rosną. Część zostawiłam (w sierpniu urodzi się siostra) część puszczam dalej do koleżanek które spodziewają się dzieci lub mają dzieci młodsze od naszego syna.
Nie sprawdziło się łóżeczko, bo syn spał z nami - ale kosz Mojżesza na dzienne drzemki super.
Ogólnie to chyba kwestia indywidualna, jednym kp nie pójdzie, inne dziecko będzie płakało przy próbie zamotania w chustę.
Pieluchy wielorazowe sprawdziły się dopiero od pewnego etapu, bo wcześniej syn wszystko przesikiwał. Później już ok.
 
Od siebie podpowiem, że warto się rozejrzeć na vinted, bo po takich maluszkach ubranka łatwo znaleźć w stanie idealnym - a o wiele taniej niż kupować nowe.

U nas sprawdziły się też:
kocyki 2 szt
Tetry 10 szt
Flanele 5 szt
Śpiworek
Termoforek z pestkami wiśni
Lampka z delikatnym światłem (ja mam ładowaną na USB i z pilotem)
Płyn do kąpieli - my używamy Sylveco
Na początku też chętnie używaliśmy leżaczka do kąpieli i stojaka do wanienki, wanienkę mamy z ikei
Miałam też kokon i na początku go używałam, oraz poduszkę do karmienia.
Przydatna mi była poduszeczka do wózka, taki jakby motylek, żeby główka nie latała.

Moje rodziło się w listopadzie, więc miałam sporo bodziaków na długi rękaw i pajacyków. Kup sobie trochę body zapinanych kopertowo, wiele mam to lubi bo niektóre dzieci lepiej to znoszą niż takie wkładane przez głowę. Czapeczki ze dwie, skarpetki też tak 3 czy 4 pary. Za dużo nie ma co kupować, bo dziecko co miesiąc zmienia rozmiar. Na początek naszykuj sobie rozmiar 56, ale miej coś też 50 i 62 bo to zależy jakie duże się dziecko urodzi.

Czego nie użyłam choć miałam? Karuzelki nad łóżeczko. I samego łóżeczka prawie też, ale mam i może kiedyś wejdzie w użycie 😄 laktator też mi się w sumie nie przydał, bo ostatecznie nie dokarmiałam młodego, ale na stanie był wraz z kompletem butelek.

Ogólnie jeśli chodzi o wyprawkę to bardzo mi pomogła lista od położnej ze szkoły rodzenia.
Hej, jaką miałaś lampkę? Bo właśnie szukam i jest dużo fajnych ale boje się że będą dawały za mało albo za dużo światła do nocnego przewijania czy karmienia
 
Hej, jaką miałaś lampkę? Bo właśnie szukam i jest dużo fajnych ale boje się że będą dawały za mało albo za dużo światła do nocnego przewijania czy karmienia
Bardzo fajna, choć nie na pilota, jest zwykła lampka solna bo daje ciepłe, przytłumione światło. Takiej też używałam.

A ładowana na USB - ja mam taką
silikonowa-lampka-rabbit-friends-duzy-mis-bialy-z-pilotem.jpg


pol_pl_Regnum-Rabbit-Friends-Lampka-Mis-z-Pilotem-Rozowy-37208_6.jpg
 
Dziękuję bardzo, światła jest wystarczająco na nocne karmienie ?
Tak, i pieluchę też zmienisz. Ta lampka ma różne kolory oraz kilka poziomów jasności, choć nie różnią się one aż tam mocno między najjaśniejszym a najciemniejszym. My długo jej używaliśmy, dopiero teraz po 1.5 roku przestaje być potrzebna.
 
reklama
Tak, i pieluchę też zmienisz. Ta lampka ma różne kolory oraz kilka poziomów jasności, choć nie różnią się one aż tam mocno między najjaśniejszym a najciemniejszym. My długo jej używaliśmy, dopiero teraz po 1.5 roku przestaje być potrzebna.
Dziękuję bardzo 😘
 
reklama
Do góry