reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Must have wyprawkowe

Dołączył(a)
22 Marzec 2024
Postów
2
Widziałam, że jest dużo takich tematów tu, ale zadam jeszcze raz, bo tego wszystkiego jest tak strasznie dużo i się serio pogubiłam w robieniu tej wyprawki, więc:
- Jakie rzeczy z jakich marek sprawdziły Wam się najbardziej?
- Ile kosztowała Wasza wyprawka?
- Co z apteki warto na 100% kupić dla noworodka?
- Jakie z wyższej półki rzeczy Wam się sprawdziły?
Czytam wszystko co się da o tych wyprawach, ale nie nadążam z tym wszystkim i fajnie by było jakby ktoś napisał swoje must have
 
reklama
Z apteki:
syrop p.bolowy (paracetamol, ibuprofen) lub czopki
sol fizjologiczna w ampulkach, gaziki jalowe - do przemywania oczek, pepowiny
masc na ew odparzenia pupy - mi sie sprawdzil sudocrem, linomag zielony, alantan z panthenolem
witamina D3
octenisept
termometr - u nas do ucha Braun
inhalator
aspirator do noska

To takie must have z apteki.
 
Jeśli chodzi o ubranka to ja polecam z hm, bodziaki i dresiki z szerokim ściągaczem w pasie (bez gumki, nie uciskają brzuszka) - zwłaszcza jeśli masz suszarkę. Miałam pełno ubranek, dostałam jakies z Pepco itp i po pierwszym praniu do wywalenia. A te z HM są niezniszczalne. A niestety bywa, że pralka i suszarka chodzi codziennie 🙈ogólnie lepiej na początek kupić mniej ubranek i jak będziesz wiedziała, które Wam najlepiej pasują to dokupić. Ja kupiłam sporo a połowy nie użyję. A ile kosztowała cała wyprawka nie powiem bo dużo kupowałam z drugiej ręki.
 
Od siebie podpowiem, że warto się rozejrzeć na vinted, bo po takich maluszkach ubranka łatwo znaleźć w stanie idealnym - a o wiele taniej niż kupować nowe.

U nas sprawdziły się też:
kocyki 2 szt
Tetry 10 szt
Flanele 5 szt
Śpiworek
Termoforek z pestkami wiśni
Lampka z delikatnym światłem (ja mam ładowaną na USB i z pilotem)
Płyn do kąpieli - my używamy Sylveco
Na początku też chętnie używaliśmy leżaczka do kąpieli i stojaka do wanienki, wanienkę mamy z ikei
Miałam też kokon i na początku go używałam, oraz poduszkę do karmienia.
Przydatna mi była poduszeczka do wózka, taki jakby motylek, żeby główka nie latała.

Moje rodziło się w listopadzie, więc miałam sporo bodziaków na długi rękaw i pajacyków. Kup sobie trochę body zapinanych kopertowo, wiele mam to lubi bo niektóre dzieci lepiej to znoszą niż takie wkładane przez głowę. Czapeczki ze dwie, skarpetki też tak 3 czy 4 pary. Za dużo nie ma co kupować, bo dziecko co miesiąc zmienia rozmiar. Na początek naszykuj sobie rozmiar 56, ale miej coś też 50 i 62 bo to zależy jakie duże się dziecko urodzi.

Czego nie użyłam choć miałam? Karuzelki nad łóżeczko. I samego łóżeczka prawie też, ale mam i może kiedyś wejdzie w użycie 😄 laktator też mi się w sumie nie przydał, bo ostatecznie nie dokarmiałam młodego, ale na stanie był wraz z kompletem butelek.

Ogólnie jeśli chodzi o wyprawkę to bardzo mi pomogła lista od położnej ze szkoły rodzenia.
 
Ja ubranka kupowałam używane albo w Pepco. Fakt że szybciej się zużywają ,ale dzieci w tym wieku bardzo szybko rosną i niektóre udało mi się założyć 2 razy a niektórych ani razu i już były za małe.
 
Ja bym do wyprawki dorzuciła jeszcze ze 2 rodzaje pieluszek - bo nie wiadomo, które podpasują.

Moim zdaniem, ta lista wyprawkowa jest zdecydowanie za długa. Nie ma sensu kupować kremu na odparzenia, jeśli dziecko nie ma odparzeń. W zasadzie w każdym mieście jest całodobowa apteka i zakup kosmetyków czy leków można zrobić w miarę potrzeby. Kupiłabym jedynie octanisept i coś do kąpieli.

Termometr, inhlator, aspirator - można kupić, bo jak nie od razu, to kiedyś na pewno się przyda :)

Jak masz samochód - to warto dopasować i kupić fotelik - i na tym bym nie oszczędzała.

Wózek - w zależności od funduszy - jak nie masz za dużo, to poszukaj używanego.
 
Od siebie podpowiem, że warto się rozejrzeć na vinted, bo po takich maluszkach ubranka łatwo znaleźć w stanie idealnym - a o wiele taniej niż kupować nowe.

U nas sprawdziły się też:
kocyki 2 szt
Tetry 10 szt
Flanele 5 szt
Śpiworek
Termoforek z pestkami wiśni
Lampka z delikatnym światłem (ja mam ładowaną na USB i z pilotem)
Płyn do kąpieli - my używamy Sylveco
Na początku też chętnie używaliśmy leżaczka do kąpieli i stojaka do wanienki, wanienkę mamy z ikei
Miałam też kokon i na początku go używałam, oraz poduszkę do karmienia.
Przydatna mi była poduszeczka do wózka, taki jakby motylek, żeby główka nie latała.

Moje rodziło się w listopadzie, więc miałam sporo bodziaków na długi rękaw i pajacyków. Kup sobie trochę body zapinanych kopertowo, wiele mam to lubi bo niektóre dzieci lepiej to znoszą niż takie wkładane przez głowę. Czapeczki ze dwie, skarpetki też tak 3 czy 4 pary. Za dużo nie ma co kupować, bo dziecko co miesiąc zmienia rozmiar. Na początek naszykuj sobie rozmiar 56, ale miej coś też 50 i 62 bo to zależy jakie duże się dziecko urodzi.

Czego nie użyłam choć miałam? Karuzelki nad łóżeczko. I samego łóżeczka prawie też, ale mam i może kiedyś wejdzie w użycie 😄 laktator też mi się w sumie nie przydał, bo ostatecznie nie dokarmiałam młodego, ale na stanie był wraz z kompletem butelek.

Ogólnie jeśli chodzi o wyprawkę to bardzo mi pomogła lista od położnej ze szkoły rodzenia.
I to jest właśnie bezsens tworzenia list wyprawkowych, bo mnie polowa z tych rzeczy sie kompletnie nie przydała 😂😂😂

I to nie jest krytyka, zwyczajnie kazdy ma inaczej :)

Moim najbardziej niepotrzebnym zakupem byl monitor oddechu 😂

Bodziaki uwielbiam z C&A :) te z pepco robią sie sztywne po praniu.

PS. Polecam olx :) masę rzeczy tam kupuję dla dziecka.
 
Z apteki:
syrop p.bolowy (paracetamol, ibuprofen) lub czopki
sol fizjologiczna w ampulkach, gaziki jalowe - do przemywania oczek, pepowiny
masc na ew odparzenia pupy - mi sie sprawdzil sudocrem, linomag zielony, alantan z panthenolem
witamina D3
octenisept
termometr - u nas do ucha Braun
inhalator
aspirator do noska

To takie must have z apteki.
witamina d3 polecam ibuvit w kapsułkach wyciskanych bo vigantol jest za cięzki podobno.
Dorzucam: katarek, termofor ale nie z pestek wisni tylko normalny dla niemowląt na wodę,
 
I to jest właśnie bezsens tworzenia list wyprawkowych, bo mnie polowa z tych rzeczy sie kompletnie nie przydała 😂😂😂

I to nie jest krytyka, zwyczajnie kazdy ma inaczej :)

Moim najbardziej niepotrzebnym zakupem byl monitor oddechu 😂

Bodziaki uwielbiam z C&A :) te z pepco robią sie sztywne po praniu.

PS. Polecam olx :) masę rzeczy tam kupuję dla dziecka.

Zgadzam się - z tych rzeczy co wyżej to może z 2 rzeczy mi się przydały :D
Aaaa i jeszcze co innego przydało mi się przy każdym z 3 dzieci - bo każde dziecko jest inne, a tylko krowa nie zmienia zdania ;)
 
reklama
Z wyższej półki:
Stokke tripp trap plus newborn set
Baby bjorn (z zabawką)
Merino kombinezon/ kurtka engel
Merino kocyk hvid
Dobry fotelik dobrany indywidualnie
Miś moonie- najlepszy przyjaciel.
 
Do góry