reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌹 Kwietniowe kreski🐣🌹, pełne nadziei migają, dwie kreski radość nam długą zapowiadają.

Dziewczyny, a skoro już wyskoczył temat testów owulacyjnych. To jest pierwszy cykl, w którym robię testy od początku (od 8dc), domowe laboratorium. Robię w tym samym miejscu, z tym samym światłem, o tej samej porze. Trzymam 10s, potem czekam 5min z timerem w apce i skanuję. I one zamiast ciemnieć, to jaśnieją jak na razie 😳
Miała tak któraś z Was?
@Kitsune @Chce_byc_mama_wielu @Marzenaaa12 @amusedxxx pozwólcie, że Was wywołam, bo wy chyba w tym oblatane 😅
Jak robię sporo wcześniej przed owulacja, to też mam takie testy, że raz ciemniejsza, raz jasniejsza (myślę, że to nie LH tak skacze tylko ja zrobię pół godziny wczesniej, później, raz mam przerwe 2h bez picia a raz 2,5h, pewnie przy tak niskim poziomie to wygląda jak wzrost-spadek na tekście). U mnie testy wchodzą tryb ciemnienia na owulacje dopiero jakieś 3 dni przed samą owulacja.
 
reklama
Hej dziewczyny, może niektóre mnie pamiętają z zeszłorocznych kresek. W październiku był mój szczęśliwy miesiąc jednak los chciał inaczej i w lutym wylądowałam z wielowodziem i obrzękiem płodu w szpitalu. Historia zawiła, skończyło się porodem w 25 tygodniu niestety synek nie przeżył. Jestem po CC więc rok muszę czekać z ewentualnym staraniem ale chciałabym jeżeli nie macie nic przeciwko przycupnąć ma ten długi czas na ławeczce i pobyć z Wami, podczytywałam Was i tak, a chciałabym czasem się do Was odezwać jeśli to nie kłopot.
 
Hej dziewczyny, może niektóre mnie pamiętają z zeszłorocznych kresek. W październiku był mój szczęśliwy miesiąc jednak los chciał inaczej i w lutym wylądowałam z wielowodziem i obrzękiem płodu w szpitalu. Historia zawiła, skończyło się porodem w 25 tygodniu niestety synek nie przeżył. Jestem po CC więc rok muszę czekać z ewentualnym staraniem ale chciałabym jeżeli nie macie nic przeciwko przycupnąć ma ten długi czas na ławeczce i pobyć z Wami, podczytywałam Was i tak, a chciałabym czasem się do Was odezwać jeśli to nie kłopot.
Bardzo mi przykro z powodu Waszej straty. Mam nadzieję, że w tym czasie oboje nabierzecie sił i o ile to możliwe zaznacie choć odrobinę spokoju.
 
Hej dziewczyny, może niektóre mnie pamiętają z zeszłorocznych kresek. W październiku był mój szczęśliwy miesiąc jednak los chciał inaczej i w lutym wylądowałam z wielowodziem i obrzękiem płodu w szpitalu. Historia zawiła, skończyło się porodem w 25 tygodniu niestety synek nie przeżył. Jestem po CC więc rok muszę czekać z ewentualnym staraniem ale chciałabym jeżeli nie macie nic przeciwko przycupnąć ma ten długi czas na ławeczce i pobyć z Wami, podczytywałam Was i tak, a chciałabym czasem się do Was odezwać jeśli to nie kłopot.
Mi również bardzo przykro 😓
Oby ten czas oczekiwania szybko minął 🥰


Co do testów to melduje że dziś mocne krechy wychodzą nawet na tych horienmedical ale nie obserwuję płodnego śluzu ani nic 🤷‍♀️ zobaczymy co przyniosą kolejne dni.
 
Jak myślicie kiedy może być owulacja ? I od kiedy liczyć 1 dpo ? Chciałabym pójść zbadać progesteron 7,8 dni po owulacji ale nie wiem kiedy zacząć liczyć te dni.
 

Załączniki

  • 20240330_213101.jpg
    20240330_213101.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 61
Jak myślicie kiedy może być owulacja ? I od kiedy liczyć 1 dpo ? Chciałabym pójść zbadać progesteron 7,8 dni po owulacji ale nie wiem kiedy zacząć liczyć te dni.
Teoretycznie pisze na testach ze miedzy 24 a 36 godzin dochodzi do owulacji . Ale kazda dziewczyna ma inaczej. A ty nie masz jakis dolegliwości związanych z owulacja?
Oczywiście jesli masz okazje działaj dziś jutro i pojutrze 😁
Ja mam bóle owulacyjne mocne to wiem kiedy jest .
 
Właśnie też mam bóle i to spore a teraz nic... w poprzednich 2 miesiącach po poronieniu bóle owulacyjne miałam w 17 i 18 dc a okres w 31 czy 32 dc a dziś jestem w 13 dc... jak mąż przyjechał to wszystko się chyba pomieszało a może jest możliwa owulacja za 3,4 dni dopiero?
Zobaczę co jutro pokaże test.
 
Właśnie też mam bóle i to spore a teraz nic... w poprzednich 2 miesiącach po poronieniu bóle owulacyjne miałam w 17 i 18 dc a okres w 31 czy 32 dc a dziś jestem w 13 dc... jak mąż przyjechał to wszystko się chyba pomieszało a może jest możliwa owulacja za 3,4 dni dopiero?
Zobaczę co jutro pokaże test.
W sumie z tego co słyszałam to testy powinno robić się do pierwszego pozytywnego, bo wysoki poziom LH może się utrzymywać nawet do @ (u mnie tak było). Więc jeśli jutro wyjdzie znowu pozytywny to w sumie wiele Ci nie powie raczej
 
reklama
Kochane Zdrowych spokojnych Świąt Wielkanocnych 🐣 niech każda z nas niedługo ujrzy wymarzone II kreski 🥰

W sumie z tego co słyszałam to testy powinno robić się do pierwszego pozytywnego, bo wysoki poziom LH może się utrzymywać nawet do @ (u mnie tak było). Więc jeśli jutro wyjdzie znowu pozytywny to w sumie wiele Ci nie powie raczej
Dziękuję, chciałam dziś sprawdzić czy test może być jeszcze bardziej pozytywny ? Jezeli nie to czy dziś mogę liczyć dzień owulacji a jutro już 1dpo i za tydzień pójść na badanie progesteronu?
 
Do góry