reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

Ok, to czemu na logikę genetyczne zaleca się na tygodnie 11 do 14, ale de facto oznacza to 11+1 do 14+0 ? Idąc ta logika 11 tydzień to powinno być badanie od 10+0 do 10+6 a nie od 11+1 a gwarantuje że nikt się nie podejmie genetyczne w 10+cokolwiek.
Wydaje mi się, że napisałam, że dla Lekarza są ważne SKOŃCZONE tygodnie i badania genetyczne robimy w SKOŃCZONYCH TYGODNIACH i zawsze każdy lekarz mi to powtarzał. Zawsze są widełki 11+0 do 13+6. Co dalej nie zmienia faktu, że 12+5 to skończony 12 tydzień i 5 dni z 13 tygodnia już za nami, więc kobieta jest w 13 tygodniu ciąży, bo on dalej trwa, a ma za sobą 12 tygodni i 5 dni, co na tym etapie jest bardzo istotne i zawsze u lekarza podajemy dokładnie skończone tygodnie i zaczęte dni, a nie same skończone tygodnie. Sama dla siebie może mówić, że jest na końcówce 13 tygodnia, bo tak właśnie jest :)
 
reklama
Wydaje mi się, że napisałam, że dla Lekarza są ważne SKOŃCZONE tygodnie i badania genetyczne robimy w SKOŃCZONYCH TYGODNIACH i zawsze każdy lekarz mi to powtarzał. Zawsze są widełki 11+0 do 13+6. Co dalej nie zmienia faktu, że 12+5 to skończony 12 tydzień i 5 dni z 13 tygodnia już za nami, więc kobieta jest w 13 tygodniu ciąży, bo on dalej trwa, a ma za sobą 12 tygodni i 5 dni, co na tym etapie jest bardzo istotne i zawsze u lekarza podajemy dokładnie skończone tygodnie i zaczęte dni, a nie same skończone tygodnie. Sama dla siebie może mówić, że jest na końcówce 13 tygodnia, bo tak właśnie jest :)
Ok, teraz lepiej rozumiem :D Chodziło mi głównie o to, że wiele dziewczyn ma właśnie błędne przekonanie że skoro teoretycznie 10+4 można mówić że już trwa 11 tydzień to mogą iść w tych dniach na genetyczne :)
 
Ok, teraz lepiej rozumiem :D Chodziło mi głównie o to, że wiele dziewczyn ma właśnie błędne przekonanie że skoro teoretycznie 10+4 można mówić że już trwa 11 tydzień to mogą iść w tych dniach na genetyczne :)
Niestety nie, przy badaniach genetycznych trzeba patrzeć na skończone tygodnie, dlatego też często przy umawianiu na prenatalne badania w rejestracji pytają o termin porodu i sami określają, kiedy jest najlepszy moment na badania😀
 
Wydaje mi się, że napisałam, że dla Lekarza są ważne SKOŃCZONE tygodnie i badania genetyczne robimy w SKOŃCZONYCH TYGODNIACH i zawsze każdy lekarz mi to powtarzał. Zawsze są widełki 11+0 do 13+6. Co dalej nie zmienia faktu, że 12+5 to skończony 12 tydzień i 5 dni z 13 tygodnia już za nami, więc kobieta jest w 13 tygodniu ciąży, bo on dalej trwa, a ma za sobą 12 tygodni i 5 dni, co na tym etapie jest bardzo istotne i zawsze u lekarza podajemy dokładnie skończone tygodnie i zaczęte dni, a nie same skończone tygodnie. Sama dla siebie może mówić, że jest na końcówce 13 tygodnia, bo tak właśnie jest :)
Dokładnie tak jest. Jest coś takiego jak zaczęte tygodnie i skończone tygodnie. 12+5 to skończony 12 TC i zaczęty 13 TC.
To tak samo jak z latami.
Dziecko, które ma 2 lata i 7 miesięcy, ma skończone 2 lata i zaczęło 3 rok życia. :)

Ja prenatalne mam 6.06 to będzie 12+2, też uważam, że 12+0 - 12+6 to najlepszy czas, bo jest tak idealnie po środku 😁 widełek.

Mąż chce powiedzieć swoim rodzicom w swoje urodziny dwa dni później, jak wszystko będzie ok. :) On już by chciał mówić, ale ja go powstrzymuję. 🤣
 
Hej. Ja nie napisze nic nowego, ale mdłości jeszcze bardziej mi się nasiliły, a już myślałam, że to niemożliwe. Mimo iż wyje że szczęścia, że mam tego małego ciorta w brzuchu już mnie mega męczą te objawy ciążowe. Myślę, że ten tydzień do końca będzie najgorszy. Ledwo żyję. Do tego chyba jakaś infekcja, bo boli mnie gardło i mi ciężko na klatce. Jest ciepło, a ja się telepie. Nie wiem czy od hormonów czy od przeziębienia. Miłego dnia.
 
reklama
370zł 🙄 plus ewentualne badania
Nic, a raczej 20 złotych miesięcznie za pakiet z Medicover, tam mam wszystkie badania plus prenatalne u lekarza z certyfikatem fmf.

Równocześnie prowadzę ciążę na NFZ, a prywatnie dobieram sobie badania i wizyty jak coś mnie nurtuje
 
Do góry