reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Sądziłam że po owulacji temperatura podskoczy gdzieś do 36,8 jeszcze nie posiadam termometru owulacyjnego. Więc wykorzystuje to co mam. A są jakieś normy jak powinna wyglądać temp. po owulacji gdy się zaszło w ciążę?

No tylko że dalej to nie ma sensu 🤡

Nie ma czego takiego jak normy bo to zależy od samej kobiety - u jednej wzrost będzie z 35 na 37. U innej z 36.61 na 36.69

Żeby potwierdzić ciążę temperatura wzrost musi utrzymywać się o ile dobrze pamiętam minimum 16 dni po owulacji więc zwykle w tym czasie już zdąży się zrobić test czy iść na betę
 
reklama
Sądziłam że po owulacji temperatura podskoczy gdzieś do 36,8 jeszcze nie posiadam termometru owulacyjnego. Więc wykorzystuje to co mam. A są jakieś normy jak powinna wyglądać temp. po owulacji gdy się zaszło w ciążę?
Nie, dlatego pomiary trzeba wykonywać przez kilka cykli, w sposób prawidłowy, żeby zobaczyć jak wygląda temp. u konkretnej kobiety w cyklu i wyłapać różnice.
 
A mogę podejrzewać że mam cykl bezowulacyjny? Może tak byc gdy miałam bóle w tym jednym dniu i to się zgadza z tym kiedy powinna byc owu i z testami? Śluz parę dni przed był taki owulacyjny przezroczysty i ciągliwy. Czy na podstawie tego można twierdzić że owu się odbyła?
 
A mogę podejrzewać że mam cykl bezowulacyjny? Może tak byc gdy miałam bóle w tym jednym dniu i to się zgadza z tym kiedy powinna byc owu i z testami? Śluz parę dni przed był taki owulacyjny przezroczysty i ciągliwy. Czy na podstawie tego można twierdzić że owu się odbyła?
Nie, owu lub jej brak potwierdza tylko monitoring albo badanie progesteronu tylko musi to mieć miejsce odpowiedniego dnia. Możesz mieć objawy owu, możesz mieć ból bo np. torebka jajnika się naciągnęła a ostatecznie pęcherzyk nie pękł.

Możesz zbadać progesteron 7-8 dnia po przewidywanej przez Ciebie owulacji i poziom progesteronu powinien Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie czy owu była czy nie :) Powyżej 10 owu była na pewno i jest to dobry poziom dla ewentualnego zagnieżdżenia, ale z tego co pamiętam powyżej 3 już potwierdza owu (tu niech mnie ktoś poprawi, bo na forum różnie dziewczyny pisały co do proga poniżej 10).
 
A czy stosujecie witaminę B ( np. complex) Czy uważacie, że ma ona jakiś wpływ w naszych teoriach spiskowych ?
Hmm nie sądzę. Chociaż na amerykańskich forach podobno to pomaga na dziewczynkę. Ja jeszcze sie nie zaczęłam starać, a już mam przeczucie, że bedzie drugi chłopak 🤣 po prostu od 2 lat wokół znajomych i rodziny są sami chłopcy😅
 
Hmm nie sądzę. Chociaż na amerykańskich forach podobno to pomaga na dziewczynkę. Ja jeszcze sie nie zaczęłam starać, a już mam przeczucie, że bedzie drugi chłopak 🤣 po prostu od 2 lat wokół znajomych i rodziny są sami chłopcy😅
Kompleks witamin z grupy B jest w większości suplementów dla starających się ;)
 
U mnie w tym cyklu znowu się nie udało. Przypuszczam że mógł byc cykl bezowulacyjny. Albo owu się przesunęła. Nie wiem jak ze mną jest, był pik na teście, był wtedy śluz, był ból dokładnie 24h po piku(ale słabszy niz w zeszłym miesiacu) ale nie zaobserwowałam wzrostu temp po rzekomej owu. Wzrost nastapil 4 dni po piku. Wtedy nie spodziewałam się owu I nie było żadnych objawów, mleczny śluz, brak bólu.. I brak seksu. Więc była owu czy nie?
Wiem pisałyście ze moje pomiary mogą być nie za dużo warte ale jednak coś mi powiedziały....
 
12.12 2dc 36,2
13.12 3dc 36,2
14.12 4dc 36,3
15.12 5dc 36,1
18.12. 8dc. 35,9
19.12 9 dc 35,9
20 12 10 dc 36,1
21 12.11dc.36,1 pierwszy pik
22 12.12 dc 35,9 - drugi pik i ból
23.12.13 dc. 36,1
24.12.14 dc. 36,3
25.12.15 dc 36,3
26.12 16 dc 36,2
27.12 17 dc 36,6
28.12 18 dc.36,5
29.12 19 dc.36,4
30.12 20 dc 36,8
31.12 21 dc 36,9
1.01. 22 dc. 36,8
2.01. 23 dc 37,0
3.01 24dc. 36,9
4.01 25 dc. 36,7
5.01 26 dc 36,6
 
Podsumuje moje starania:
Pierwszy miesiąc starań: 💕 3 i 2 dni przed owu. Nic z tego nie wyszło.
Drugi miesiąc starań: 💕 1 dzień przed owu(albo 2 dni przed) bo miałam pozytywny test 2 dni pod rząd. - nic z tego nie wyszło...
Teraz jestem już nastawiona ze nie będę robić żadnej przerwy tylko ♡ w sama owu I dzien przed i jeszcze najlepiej dzien po...
Już mi się odechciało "robić" dziewczynkę bo szkoda,czasu i straconych cykli. Za tydzień idę do lekarza może będzie wtedy po owu więc mi cos powie.
Nadal biorę te suplementy wapń I magnez, kwas foliowy i Wit C.
Ale jest jeszcze coś co moglo chyba blokować owulacje... karmiłam piersią, może prolaktyna za wysoka. Mój organizm może nie dopuszcza do owu, dlatego odstawiłam synka, był już na to czas z resztą... ostatni miesiąc te karmienia tylko raz dziennie, ale sądzicie ze to też mogło wpływać na to że nie pękał pęcherzyk?
 
reklama
Do góry