reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jest nie tak ,ktoś miał podobnie ?

Dołączył(a)
2 Marzec 2024
Postów
11
W skrócie 3.03 przeszłam samoistne poronienie w około 5tyg.ciąży z wyliczenia lekarza ginekoloa ,brak widocznego pęcherzyka beta 141,1 (3 testy ciążowe pozytywne). Po 2-óch dobach beta spadła.
Teraz ponownie nie dostałam miesiączki i beta 104.0 ,3 testy pozytywne. W poniedziałek rano wykonam kolejną betę. Moje pytanie dlaczego testy i beta hcg wychodzą pozytywne, a następnie przychodzi krwawienie. Czy mimo testów i beta hcg można nie być w ciąży? Czy ktoś miał podobną sytuację do mojej ? Jak to się skończyło? Ogólnie jestem osobą zdrową i aktywną fizycznie.
 

Załączniki

  • 20240406_124941.jpg
    20240406_124941.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 431
reklama
W skrócie 3.03 przeszłam samoistne poronienie w około 5tyg.ciąży z wyliczenia lekarza ginekoloa ,brak widocznego pęcherzyka beta 141,1 (3 testy ciążowe pozytywne). Po 2-óch dobach beta spadła.
Teraz ponownie nie dostałam miesiączki i beta 104.0 ,3 testy pozytywne. W poniedziałek rano wykonam kolejną betę. Moje pytanie dlaczego testy i beta hcg wychodzą pozytywne, a następnie przychodzi krwawienie. Czy mimo testów i beta hcg można nie być w ciąży? Czy ktoś miał podobną sytuację do mojej ? Jak to się skończyło? Ogólnie jestem osobą zdrową i aktywną fizycznie.
Do jakiej wartości wtedy beta spadła? Przy takim wyniku lekarz nie miał prawa zobaczyć czegokolwiek. Jeżeli krwawisz a beta jest pozytywna, może to oznaczać na przykład ciążę pozamaciczną. Wtedy beta potrafi spadać i rosnąć jak jej się podoba. Koniecznie kontroluj co się dzieje.
 
To jest tak zwana ciąża biochemiczna. A o to dlaczego tak się dzieje powinnaś zapytać lekarza. Może trzeba rozszerzyć diagnostykę. Ale jeżeli zdarzyło Ci się to dopiero pierwszy raz to może być przypadek. Chory zarodek i natura sama zdecydowała.
 
Beta nie spada w 1dzien.
Kontroluj, czy ci spadnie do 0, bo tak jak wyżej piszą - jeśli nie widać było pęcherzyka, a beta będzie spadać, ale i rosnąć, to możliwa ciąża pozamaciczna.
 
Beta nie spada w 1dzien.
Kontroluj, czy ci spadnie do 0, bo tak jak wyżej piszą - jeśli nie widać było pęcherzyka, a beta będzie spadać, ale i rosnąć, to możliwa ciąża pozamaciczna.
Ale ja obstawiam,że to jest już kolejna ciąża a nie poprzednia. I beta na tak małych wartościach może spaść bardzo szybko. U mnie po 1,5 tygodnia od wartości ponad 700 było już 5.
 
Kiedy ja poroniłam to lekarz kazał ponownie wykonać test ciążowy po 3 tyg . Jeśli nadal po takim czasie testy wychodzą pozytywne to trzeba iść do ginekologa bo być może nie do końca organizm się oczyścił .
 
W skrócie 3.03 przeszłam samoistne poronienie w około 5tyg.ciąży z wyliczenia lekarza ginekoloa ,brak widocznego pęcherzyka beta 141,1 (3 testy ciążowe pozytywne). Po 2-óch dobach beta spadła.
Teraz ponownie nie dostałam miesiączki i beta 104.0 ,3 testy pozytywne. W poniedziałek rano wykonam kolejną betę. Moje pytanie dlaczego testy i beta hcg wychodzą pozytywne, a następnie przychodzi krwawienie. Czy mimo testów i beta hcg można nie być w ciąży? Czy ktoś miał podobną sytuację do mojej ? Jak to się skończyło? Ogólnie jestem osobą zdrową i aktywną fizycznie.
Miałam raz podobna sytuacje. Diagnoza - ciąża biochemiczna. Była to moja druga strata. Pierwsze było poronienie zatrzymane (nie dające objawów dopiero na wizycie dowiedziałam się, że serduszko nie bije). Po dwóch stratach zmieniłam ginekologa, bo podchodził do tego lekceważące.
Drugi od razu zelcil badania w kierunku trombofilii. Wyszły mi mutacje na podstawie których nowy ginekolog kazał mi brać Acard i metylowany kwas foliowy od starań oraz zastrzyki z hepryny od pozytywnego testu ciążowego.
Trzecia ciąża donoszona bez komplikacji
 
Opisałam może zbyt chaotycznie wszystko.
Otóż 1 marca wykonałam test ciążowy wynik był dodatni. Kolejnego dnia czyli 2.03 kolejne 2 testy wyszły pozytywne ,a 3 marca wykonałam badanie hcg wynik 141,1.
Poszłam na prywatną wizytę do ginekologa powiedział, że to bardzo wczesna ciąża I jeszcze nic nie widzi na USG. 5 marca dostałam silnego i obfitego krwawienia ze skrzepami trwało około 30 min. Trafiłam na SOR podczas badania nadal krwawiłam. Lekarz ,który wykonywał mi USG stwierdził poronienie samoistne. 7 marca beta spadła na 41,8 . Krwawienie ustało około 4 dni. Czekałam na kolejną miesiączkę, która się nie pojawiła i wykonałam w czwartek test ciążowy wynik pozytywny. W piątek wykonałam kolejne już 2 testy i betę wyniki również pozytywne ,a beta 104,0 . W poniedziałek wykonam kolejną betę. Nie wiem ,co się ze mną dzieje. Do lekarza idę we wtorek.
 
reklama
Opisałam może zbyt chaotycznie wszystko.
Otóż 1 marca wykonałam test ciążowy wynik był dodatni. Kolejnego dnia czyli 2.03 kolejne 2 testy wyszły pozytywne ,a 3 marca wykonałam badanie hcg wynik 141,1.
Poszłam na prywatną wizytę do ginekologa powiedział, że to bardzo wczesna ciąża I jeszcze nic nie widzi na USG. 5 marca dostałam silnego i obfitego krwawienia ze skrzepami trwało około 30 min. Trafiłam na SOR podczas badania nadal krwawiłam. Lekarz ,który wykonywał mi USG stwierdził poronienie samoistne. 7 marca beta spadła na 41,8 . Krwawienie ustało około 4 dni. Czekałam na kolejną miesiączkę, która się nie pojawiła i wykonałam w czwartek test ciążowy wynik pozytywny. W piątek wykonałam kolejne już 2 testy i betę wyniki również pozytywne ,a beta 104,0 . W poniedziałek wykonam kolejną betę. Nie wiem ,co się ze mną dzieje. Do lekarza idę we wtorek.
Być może w takim razie (jak już
Któraś wyzej napisała) organizm się poprawnie nie oczyścił.
 
Do góry