reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie od ginekologa.

Akurat znam dziewczynę, która miała kontrol będąc na l4 i rzeczywiście, ma prawo wyjść do sklepu po niezbędne zakupy spożywcze, apteki i nawet na krótki spacer. I nikt jej za to nie zrobi nic, wpisane miała ciąża zagrożona, ale nie miała zalecenia by leżeć 24 na dobę. I fakt faktem nie chodziła ani do fryzjera, ani kosmetyczki.

Akurat moja siostra chodziła kiedyś na kontrolę z ZUS.
Chodzą do ciężarnych,bo tak jak mówiłam wybierają losowo z całej puli zwolnień. Mają prawo się przyczepić tylko gdy: ciężarna przebywa poza miejscem zamieszkania( chodzi o wyjazd). Bo jak nie zastana poprostu w domu to pisze że sprostowanie że było się np na spacerze i tyle.
Albo gdy umowa wydaje się wątpliwa ( zatrudniła się na potrzeby L4).
 
reklama
Dokładnie o to chodziło.
Co z tego że w UK dostają na zwolnieniu mniej. Skoro za te mniej najczęściej są w stanie kupić więcej.
Polska to nie jest kraj miodem i mlekiem płynący. Nie wiem jak w UK ale tu płacimy kolosalne podatki. 1/3 wypłaty co miesiąc. I naprawdę kiedy kobieta raz w życiu chce skorzystać z czasu żeby dbać o siebie i malucha to musi się zastanawiać?..

Urlopu w Polsce nie mamy? :D
Z tych podatków dziecko korzysta w tylko w łonie matki jak ona pójdzie na L4? Darmowa edukacja, służba zdrowia, 500 plusy, rodzinne, urlop macierzyński, wychowawczy, becikowe itd. to rozumiem jest z powietrza? :D
726zł to ta "kolosalna" kwota (szczególnie, że 322zł z niej to emerytalne) :D ?
 
Urlopu w Polsce nie mamy? :D
Z tych podatków dziecko korzysta w tylko w łonie matki jak ona pójdzie na L4? Darmowa edukacja, służba zdrowia, 500 plusy, rodzinne, urlop macierzyński, wychowawczy, becikowe itd. to rozumiem jest z powietrza? :D
726zł to ta "kolosalna" kwota (szczególnie, że 322zł z niej to emerytalne) :D ?

Urlop mają wszyscy którzy pracują. A nie uważasz że ciąża to zgoła odmienny stan?
I tak. Pieniądze kolosalne.
Biorąc pod uwagę, że podatek to nie tylko to co zabierają z wypłaty ale również wszystko co kupujemy. I jeśli płaci się od ilus lat to tak pieniądze są kolosalne.
Biorąc pod uwagę że z "darmowej" służby zdrowia nie sposób skorzystać, bo kolejki takie że człowiek czasami wizyty nie dożyje. Edukacja tak darmowa, że wszędzie trzeba prywatnie dziecko zapisać ( żłobek, przedszkole) za które się płaci z okrojonej już wypłaty.
Wychowawczy jest bezpłatny. Rodzinne można dostać po spełnieniu warunków (bodajże 700iles dochodu na osobę). Nie wiem czy ktoś jest w stanie spełnić ten warunek.
Becikowe jednorazowe i też nie dla wszystkich. Rzeczywiście luksusy.
 
Jakby ciąża była taka super, to dostawałabyś dodatkowy urlop i odpoczywaj ile wlezie.
Ale nie jest. Nie jest powodem do wykorzystywania L4 po to, żeby sobie odpocząć.

Branie L4 od 4 tygodnia po to, żeby sobie odpocząć, długoterminowo działa na szkodę wszystkich kobiet. Zwłaszcza tych, u których zwolnienie jest zasadne, a które potem słyszą, że sobie odpoczywały.
 
Urlop mają wszyscy którzy pracują. A nie uważasz że ciąża to zgoła odmienny stan?
I tak. Pieniądze kolosalne.
Biorąc pod uwagę, że podatek to nie tylko to co zabierają z wypłaty ale również wszystko co kupujemy. I jeśli płaci się od ilus lat to tak pieniądze są kolosalne.
Biorąc pod uwagę że z "darmowej" służby zdrowia nie sposób skorzystać, bo kolejki takie że człowiek czasami wizyty nie dożyje. Edukacja tak darmowa, że wszędzie trzeba prywatnie dziecko zapisać ( żłobek, przedszkole) za które się płaci z okrojonej już wypłaty.
Wychowawczy jest bezpłatny. Rodzinne można dostać po spełnieniu warunków (bodajże 700iles dochodu na osobę). Nie wiem czy ktoś jest w stanie spełnić ten warunek.
Becikowe jednorazowe i też nie dla wszystkich. Rzeczywiście luksusy.
Proponuję przeprowadzkę do Zjednoczonych Emiratow Arabskich - tam nie płaci się podatków 😁
 
Urlop mają wszyscy którzy pracują. A nie uważasz że ciąża to zgoła odmienny stan?
I tak. Pieniądze kolosalne.
Biorąc pod uwagę, że podatek to nie tylko to co zabierają z wypłaty ale również wszystko co kupujemy. I jeśli płaci się od ilus lat to tak pieniądze są kolosalne.
Biorąc pod uwagę że z "darmowej" służby zdrowia nie sposób skorzystać, bo kolejki takie że człowiek czasami wizyty nie dożyje. Edukacja tak darmowa, że wszędzie trzeba prywatnie dziecko zapisać ( żłobek, przedszkole) za które się płaci z okrojonej już wypłaty.
Wychowawczy jest bezpłatny. Rodzinne można dostać po spełnieniu warunków (bodajże 700iles dochodu na osobę). Nie wiem czy ktoś jest w stanie spełnić ten warunek.
Becikowe jednorazowe i też nie dla wszystkich. Rzeczywiście luksusy.

Nie, nie uważam. Mam 3 ciąże za sobą. Ciężko pracuję, zarabiam kolosalnie, nie zamierzam iść na L4 od pozytywnego testu ciążowego. Z CP za szpital dostałam 80% czy 70%. Nie tupię nóżką.
Tak oburza mnie fakt, że muszę dołożyć Pani X z moich podatków, a ona mi się śmieje w ryj, że jest obrotna. Śmieje się też w ryj mojej kilkuletniej córce, która za 20 lat będzie uważana, za gorszego pracownika tylko dlatego, że ma macice
 
Jakby ciąża była taka super, to dostawałabyś dodatkowy urlop i odpoczywaj ile wlezie.
Ale nie jest. Nie jest powodem do wykorzystywania L4 po to, żeby sobie odpocząć.

Branie L4 od 4 tygodnia po to, żeby sobie odpocząć, długoterminowo działa na szkodę wszystkich kobiet. Zwłaszcza tych, u których zwolnienie jest zasadne, a które potem słyszą, że sobie odpoczywały.

Ale to dziewczyna nie może iść na L4 od 4 tygodnia bo boisz się że ktoś uzna Twoje zwolnienie za mniej zasadne?

To sama wróć do pracy i ryzykuj mimo zagrożenia, bo wtedy innej dziewczyny z bardziej zasadnym L4 od Twojego będzie jeszcze bardziej zasadne.

Kończę dyskusję,
Życzę miłego dnia.
 
reklama
Ale to dziewczyna nie może iść na L4 od 4 tygodnia bo boisz się że ktoś uzna Twoje zwolnienie za mniej zasadne?

To sama wróć do pracy i ryzykuj mimo zagrożenia, bo wtedy innej dziewczyny z bardziej zasadnym L4 od Twojego będzie jeszcze bardziej zasadne.

Kończę dyskusję,
Życzę miłego dnia.

A jaki może być zasadny powód zwolnienia lekarskiego w 4 tygodniu ciąży przed wizytą u lekarza? Dla koleżanki pytam
 
Do góry