reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki z heparyny a poród

reklama
Na pewno lekarz zaleci odstawienie heparyny przed porodem. Niezaleznie od rodzaju.
Tak ale lekarz mowil z cesarskie jest bezpieczniejsze bo jest zaplanowane 2 tyg wczesniej i wiem kiedy odstawić a jak naturalnie to niewiadomo kiedy odstawic bo niewiadomo czy urodze co do dnia a prawdopodobnie 48 h przed porodem trzeba 🤷
 
Tak ale lekarz mowil z cesarskie jest bezpieczniejsze bo jest zaplanowane 2 tyg wczesniej i wiem kiedy odstawić a jak naturalnie to niewiadomo kiedy odstawic bo niewiadomo czy urodze co do dnia a prawdopodobnie 48 h przed porodem trzeba 🤷
Heparynę odstawia się na 12 h przed porodem. Generalnie jak zaczną się skurcze to wtedy masz odstawić. Jeżeli zdążysz wziąć to nie będziesz mogła skorzystać z zzo.
Heparyna nie jest wskazaniem do CC.
 
Dziewczyny czy porod ma znaczenie czy naturalny czy cesarskie przy wstrzykiwaniu heparyny ?
Ja byłam na heparynie, ani ginekolog ani immunolog nie kazał mi odstawiać, jedynie po 36tyg miałam zmniejszona dawke z 0,6 na 0,4. Zastrzyk robiłam o 21 a okazało się że cc miałam robione o 13, ale nikt jakoś specjalnie w to nawet nie wnikał w szpitalu.
 
A jak nie chcę zzo tylko SN bez znieczulenia to odstęp od heparyny na znaczenie?

Ktoś nie odstawia?

@Destino U Ciebie drugi poród to była chyba nagła akcja i nie odstawiłas? Był z tym jakiś problem?
 
A jak nie chcę zzo tylko SN bez znieczulenia to odstęp od heparyny na znaczenie?

Ktoś nie odstawia?

@Destino U Ciebie drugi poród to była chyba nagła akcja i nie odstawiłas? Był z tym jakiś problem?
odstęp od heparyny przy sn ma o tyle znaczenie, że można bardziej krwawić. Jeśli rodzisz w szpitalu, oni o tym wiedzą i potrafią sobie z tym radzić. Spokojnie
 
reklama
A jak nie chcę zzo tylko SN bez znieczulenia to odstęp od heparyny na znaczenie?

Ktoś nie odstawia?

@Destino U Ciebie drugi poród to była chyba nagła akcja i nie odstawiłas? Był z tym jakiś problem?

Ja nie odstawiłam. Rano wzięłam heparynę a o 10 mi odeszły wody i na następny dzień nad ranem urodziłam i po porodzie dostałam znowu heparynę, bo mam aps. Nic mi lekarz nie mówił, że mam odstawiać, bo jak przewidzieć datę sn? 🤔
 
Do góry