reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy mamusiowe

Martula88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2017
Postów
4 901
Nie wiem czy wy też jesteście tego ciekawe.. ale kiedy robicie pierwsze zakupy dla Waszych pociech? Co kupujecie? W jakich rozmiarach? Piszcis wszystko na ten temat
 
reklama
Zacznę się rozglądać dopiero w 7 miesiącu, no chyba że jakaś drobnica to wcześniej pewnie, ale na razie ważne żeby minal 12 tydzień i żebym się pewniej poczula. A nie zastanawiać się tylko czy serce bije czy może już nie. Różnie to jeszcze może być i nawet nie chce myśleć o przyszłości tylko o tym co jest teraz.
 
Zacznę się rozglądać dopiero w 7 miesiącu, no chyba że jakaś drobnica to wcześniej pewnie, ale na razie ważne żeby minal 12 tydzień i żebym się pewniej poczula. A nie zastanawiać się tylko czy serce bije czy może już nie. Różnie to jeszcze może być i nawet nie chce myśleć o przyszłości tylko o tym co jest teraz.
Na pewno będzie dobrze - musi! Innej opcji nie biorę pod uwagę
 
Ja łóżeczko miałam już jakoś po 12tc, bo wyszła okazja i z niej skorzystaliśmy :D Co do ubranek to kupowałam stopniowo (nadal kupuję :D ). I tak: mam kilka bodów, pajaców, kaftaników i pół śpiochów na 56, dużo więcej mam na 62 ;) Teraz dokupuję na rozmiar 68 i tak sukcesywnie będę uzupełniać :) Z własnego punktu widzenia mogę powiedzieć, że na 56 za dużo rzeczy nie warto mieć, bo maluch i tak zaraz wyrośnie, a ja sama jak na to patrzę to sobie myślę, że przegięłam... :D :D Lepiej kupić coś większego ;) Wiadomo dodatkowo czapeczki, skarpetki, rękawiczki niedrapki itd :)
 
A kiedy zaczynacie kupować? Czytałam różne opinie.. jedni mówią, że nie wolno kupować przed 6-7 miesiącem. Inni, że lepiej odrazu powoli coś, bo i finansowo się tak nie odczuje, a też w ostatnich miesiącach już słodki "ciężar" nie pozwala na dużą aktywność sklepową.. a jakie jest Wasze zdanie?
 
Ja zaczęłam kupować po 20 tyg akurat była promocja 3 pary body po 10 zł i inne ładne ciuszki i tym sposobem wydałam ponad 100:) ale naprawdę warto było teraz jestem w 26 tyg i już powoli też kupujemy inne rzeczy tapetę, farby, zyrandol do pokoju dziecka, a za tydzień remont, nie wyobrażam sobie latać, kupować i remontować w 8 czy 9 miesiacu już teraz jest mi ciezko obskoczyc kilka sklepów na raz a co będzie pozniej
 
Ja dzis kupilam kolderke i poduszke do lozeczka bo byla fajna okazja w lidlu a tak to powoli bedziemy kompletowac rzeczy gdzies od kwietnia wlasnie zeby finansowo na raz sie nie wyplukac z kasy,poza tym chce kupic wszystko dopoki bede w miare na chodzie bo potem z brzucholem to nie wiadomo w lato jak sie bede czuła:) jesli bedzie dziewczynka to o ciuszki sie nie martwie bo mam obiecane od siostry bratowej i bratowej meza :) a jak bedzie chlopak to bede szukac okazji i na olx...:)
 
reklama
Do góry