reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy Mieszkanie

Od jakiegos czasu mam katalog firmy Novum, w ktorym sa przedstawione akcesoria, mebelki oraz asortyment ogrodowy i do tworzenia placow zabaw. Od pacynek, farbek, poprzez wozki dla lalek, zabawki edukacyjne po zjezdzalnie i piaskownice. Chyba wszystko, co dziecko powinno znalezc w przedszkolu. Jednak ogladajac ich strone www nie zaciekawily mnie ich produkty tak bardzo jak podczas ogladania katalogu, dlatego polecam zamowienie sobie go (bezplatnie) http://www.novumgrom.pl/zamow_katalog/zamow.htm lub sciagniecie z sieci http://ftp.novumgrom.pl/Download.html .
Nie wiem jak jest u Was, ale przed moim blokiem i w najblizszej okolicy nie ma ani hustawiki ani piaskownicy, a o placu zabaw juz nie wspomne. Miejsce na pewno by sie znalazlo, ale nie sadze by spoldzielnia chciala zakupic takie sprzety  ::)
Podaje strone, moze znajdziecie cos ciekawego dla Waszych pociech nie tylko do pokoiku, ale i do ogrodu (oczywiscie propozycje sa mocno przyszlosciowe biorac pod uwage wiek naszych maluszkow):
www.novumgrom.pl
http://www.novumgrom.pl/shop/index.php
 
reklama
A ja mam takie pytanie, które nurtuje mnie już od dłuższego czasu: jak chcecie wymalować te śliczne rysunki na ścianach? Bo ja jestem antytalentem malarskim i zastanawiam sie, jak to rozwiązać. Są jakieś firmy, które mogą takie rysunki wykonać, czy może szablony powycinać w papierze? Już miałam plan najpierw ołówkiem na ścianie a potem dopiero farbą ale i tak boję się, żeby jakiegoś bohomaza nie zrobić i nie zepsuć dziecku pokoju :(
 
Ja będę sama malowała, ale jeśli nie czujesz się an siłach ;) to polecam wydrukowanie i ew. potem skserowanie w większym formacie rysunkow z internetu. Disneya nie jestem wielką fanka, IMHO kiczowaty i oklepany, ale np. Mysia jest super i są na jej stronce gotowe rysunki http://www.maisyfunclub.com/maisyframe.asp?section=charley
Myśle, że inne motywy też można znaleźć.
Co do samej techniki to oczywiscie najpierw ołówkiem (tylko nie może być twardy, bo się zrobia rysy na tynku i potem zostaną), potem kontur farbą i na koniec wypelnienie. Nie wiem, czy sama namaluję, czy tylko naszkicuję, ale na pewno najpier zrobię "projekt" na kartce. Motywów nie powinno być zbyt wiele, bo dziecięcy pokój z założenia jest pstrokaty (zabawki, posciel). A może zamiast malować na ścianach po prostu zawieś spore obrazki z jakimiś bajkowymi bohaterami? Plus, że można zmienić, jak się znudzą. No oczywiscie, malunki można zamalowac, ale zawsze to więcej fatygi ;D
 
Agatko, dzięki :) Wciąż się waham, co z tymi ścianami, nęcą mnie bardzo wzory malowane farbami ale trochę się boję że będzie falstart. Pomyślę. Obrazków wolałabym nie, jakoś sobie tego nie wyobrażam. Prędzej kilka prościutkich malowanek. Ta Mysia jest fajna - ze trzy figurki i byłoby ok :)
 
Nenyah, super pomysł, dzięki :) Ściągam sobie właśnie. Co prawda nie jestem pewna, czy mogę malować w swoim obecnym stanie, ale może jeśli otworzę okno na oścież i zakryję usta i nos chustką ???

Melduję, że dałam ciała, niczego do tej pory nie zrobiłam, więc nie mam czego wklejać :-[ Najmocniej przepraszam, ale kiedy mam wolną chwilę padam na ryjek i taki za mnie pożytek...
 
A u nas już coś jest...
Pokój w kolorach zielonych - sufit i 1/4 ściany jaśniejsza tonacja, reszta ścian ciemniejsza. Kolory oddziela linia krzywa (mały wtręt matematyczny, bo nie iwem jak to opisać ;) ).
Meble będą następujące: regał na ksiązki i zabawki, komoda 5 szuflad, szafa jednodrzwiowa z półkami w środku i szufladą na dole, szafa dwudrzwiowa z drążkiem do wieszania (będzie dodatkowo skrywać w sobie nasz komp wraz z wielkim monitorem), 2 wiszące półki, stolik i krzesełka. No i łóżeczko (na razie jeszcze niemowlęce).
Meble (oprócz stolika i krzesełek) mamy z BlackRedWhite - system Tip-Top.
Wykładzina z Komfortu - jasna ale podarowana, więc nie wybrzydzaliśmy.

Zdjęcia będą jak tylko dopieścimy i aparat pożyczymy ;D
 
No to ziuuu...

Żebyście miały pogląd napisze, że na przeciw tego regału są drzwi wejściowe do pokoju:
p1cu4.jpg

Na lewo od regału jest okno i na lewej ścianie stoi TO:
p2sg7.jpg

Na ścianie z drzwiami:
p5si2.jpg

Fala na ścianach (na każdej różnie):
pf3pj5.jpg

ROzwiązanie techniczne ;D
p4lb4.jpg


Kolory najprawdziwsze są na zdjęciu z łóżeczkiem!!!
 
Siemanolo :)

To i ja zademonstruję nowy pokoik mojego szkraba. Od początku chciałam żeby było kolorowo i wesoło. Na ile się dało tak zrobiłam. Dojdą jeszcze jakieś fajne disneyowskie firanki(te są tymczasowe) i dywanik na podłogę. Mikołajowi nawet się podoba i chętnie tam "urzęduje" ;)
Oto on.

dsc01473resizegj5.jpg


dsc01474resizexe3.jpg


dsc01475resizeps0.jpg


dsc01477resizewn0.jpg


dsc01478resizezv7.jpg
 
reklama
witajcie :)

Tiili piękne kolorowe ściany :) i nie dzieiwe się twój synek lubi soj pokoj. No i chyba pochwalić go trzeba , bo na zdjeciach widać "dorosłe" łóżko. Spi juz na takim łózku?
 
Do góry