reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uprawnienia i sprawy urzędowe lutowych mam

A u nas i tak wymagają zaświadczenia tylko nie że od 10 tyg tylko ze się w ogóle było - to bezprawie ale nikt z tym narazie nic nie robi :(

właśnie dzwoniłam do urzędu:
niestety to nie jest bezprawie, bo zawieszone zostało własnie to ,że nie trzeba byc u ginekologa przed 10 tygodniem - ale od 2012 - z powrotem to wraca - na razie wystarczy zaświadczenie, że przynajmniej raz się było u lekarza w okresie całej ciąży

żeby otrzymac trzeba złożyć wniosek, to zaświadczenie i akt urodzenia

Dobrawa - a skąd masz tę info o 2 tys w 2012 - bo pani w urzędzie nic na ten temat nie wiedziała??

drugi tysiak można dostać jeśli w danej gminie jest dodatkowo becikowe samorządowe - ale tu ogranicza dochód netto za 2009 r- chyba 1008 zł na osobę - łacznie z nowym członkiem rodziny...wymogiem tez wtedy jest czas meldunku rodziców w danej gminie- ale to już jest inne dla różnych gmin

tu dodatkowo trzeba złożyć zaświadczenie o dochodach za 2009 z urzędu skarbowego oraz podac pesel dziecka

no i ewentualnie 3 tysiak jak dochód nie przekracza 504zł - i wtedy dopiero nalezy sie rodzinne ... j.w
 
Ostatnia edycja:
reklama
kurcze nie wiem już gdzie o tym przeczytałam.. chyba, że już zapędziłam się z tym narzekaniem..
jak znów trafię na tą stronę to podam.
muszę się dowiedzieć jak to becikowe samorządowe wygląda u krakowie.. bez mojego meldunku.
 
vikiigus -o becikowe ubiegamy się nie w gminie tylko w Ośrodku Pomocy Społecznej (zazwyczaj przy UG). GRATULACJE od kwietniówek :)

"Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcześniej obowiązywal termin 3 miesięcy). Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania."
Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku
 
Ja wczoraj na wizycie u lekarza wzięłam sobie zaświadczenie do becikowego o wizytach. Wypełniłam w całości, on tylko skrupulatnie sprawdził czy daty wizyt się zgadzają, nawet sprawdzał, czy rzeczywiście pierwszy raz byłam u niego w ósmym tygodniu (tak napisałam), bo mówił, ze on się pod tym podpisuje i musi sie wszystko zgadzać. No i podbił. L4 mam do 8 lutego chociaż nie będzie mnie tyle potrzebne, ale nie będę już musiała brać zwolnienia ze szpitala za te dni które będę leżeć przed porodem. Wczoraj byłam nawet jeszcze w pracy jak zanosiłam L4, ale mnie ludzi dołapało z różnymi sprawami, a to jakieś podpisy, zaległe sprawy, więc dobrze, ze poszłam. No i wiele spokoju na tym macierzyńskim mieć nie będę, bo pod koniec marca muszę dokończyć jedną sprawę, więc marzec będę mieć pod znakiem popracowania w domu, a od kwietnia kolejne zobowiązania do możliwości zrealizowania w domu, no i zaczną mi się wyjścia do pracy 2x w tygodniu na angielski, w sumie dobrze, bo człowiek pójdzie miedzy ludzi. No ale pracowicie zapowiada się ten macierzyński, odpocznę dopiero w lipcu-sierpniu.
 
"Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcześniej obowiązywal termin 3 miesięcy). Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania."
Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku


dokładnie- ja męża wysłałam do urzędu miasta i dał radę - i tak jak piszecie musi to być miejsce gdzie wypłaca sie świadczenia rodzinne - i tyle - warto siegać do tej strony becikowe.com bo tam wszytsko jest dokładnie opisane- łaczie z adresami i telefonami dla danej miejscowości
 
Hej,
mam do was pytanie odnośnie zasiłku macierzyńskiego.
Po jakim czasie zostaje on wypłacany>?? od 1 lutego jestem na macierzyńskim i nie wiem kiedy mam się spodziewać pieniążków na pieluszki:)
 
ja do 15 bylam na zwolnieniu, od 15 lutego na macierzyńskim, pieniążki dostaam razem pod koniec lutego,wypłacać ma mi w terminie wypłaty zakład pracy.
 
powiem wam o mojej przygodzie z PZU :-D nie wiem co tam za inteligenci pracują

mój mąż z wszystkimi dokumentami pojechał do PZU żeby złożyć wniosek w wypłatę z ubezpieczenia. Wszystkie dokumenty były na mnie mój nr polisy itd. Jak to składał to kobieta chciała od niego dowód nie zdziwiło go to bo stwierdził że może chce go spisać jako tego co skłąda papiery.

Za kilka dni patrzymy na stan konta a tam 500zł mniej niż w polisie więc dzwonimy żeby się dowiedzieć co i jak oczywiście cali w nerwach :wściekła/y:

I okazało się że mimo że wszystko było na mnie napisane, mój nr polisy oni wypłacili mi pieniądze z polisy męża bo jak spisali jego nr dowodu do dopasowali do tego nr polisy...

NIE MAM SŁÓW jak można być tak niekompetentnym
 
reklama
Do góry