reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Aga Twoje objawy mogą wynikać właśnie z niedoczynności. Senność, tycie... Jeśli chcecie mieć kolejnego dzidziusia za jakiś czas to faktycznie najlepiej by było jakbyś się zgłosiła do endokrynologa i Cie ładnie wyreguluje do tego czasu. No i poczujesz się lepiej :) Zbadaj też prolaktynę.
 
reklama
No właśnie dostałam teraz skierowanie na prolaktynę, może faktycznie coś tutaj może byc nie tak :confused: - nigdy wcześniej nie miałam robionego tego badania.
 
Hej dziewczyny...Ale mam do nadrobienia - naskrobałyście dużo podczas mojej nieobecności.. Jakoś tak nie miałam sił wchodzić tu.. I nie obiecuję być częstym gościem bo usiłuję się odstresować. Ale ciężko mi to wychodzi :(U mnie po staremu. Chwilowa moja nadczynność przeszła z powrotem w niedoczynność więc jadę na Euthyroxie - tym razem dawka 12,5 - czyli taka z jaką zaczynałam. W kwietniu mam wizytę. Jeszcze się nie umawiałam także nie wiem którego. Witam wszystkie "nowe" kobietki borykające się z tarczycowymi problemami :*:* i trzymam za Was kciuki :)
 
Hej tak tu cicho....;( gdzie sa wszystkie ja 1 maja ide odebrac wyniki i zobaczymy.....
Co u was..? gdzie sie podziewacie.... jak stytuacja sie u was ma..?
Pozdrawiam :*
 
cześć dziewczynki ja się umówiłam na kolejną wizytę 14 czerwca u endokrynologa i będziemy robić tsh liczę ,że będzie w normie bo latem zamierzamy się starać o dzidzię , odstawiam już leki psychotropowe biorę tylko jedną tabletkę , potem będę brała połowę ,aż w końcu zero :) i wtedy właśnie będą staranka , a co tam u Was piszcie jak wyniki , jak tam wasze samopoczucia ?
 
Kobetko trzymam kciuki :)fajnie, że będziesz się już niedługo mogła starać. Ja znowu miałam TSH ponad 5 i jestem na razie na euthyroxie 25-tce i za dwa tygodnie idę sprawdzić jak tam hormonki znowu. A we wtorek byłam zbadać prolaktynę na czczo i mi wyszła 24,3 gdzie norma jest do 23,3 a powinna być pośrodku optymalnie... Ehhh no ale może to przez tarczyce? nie wiem już co o tym myśleć. Jak nie urok to co innego... Już tyle się staramy i nic :(
 
Hej dziewczyny.

U mnie wyniki są OK tak od początku lutego. Do tej pory się ładnie trzymają, czyli mam
czwarty cykl w optymalnymi wynikami. Jestem na Euthyroxie 50/75 i 1 tbl. Bromergonu cały czas.
TSH w dolnej granicy, FT4 troche powyżej połowy normy i prolaktynka teraz na poziomie 9.
Niestety ciąży nadal brak, no ale a końcu trzeba się trochę o nią postarać :).
Coraz częściej słyszę że ok 10 miesięcy starań to już norma!
Daję sobie jeszcze dwa cykle i pomyślę o jakiejś konkretniejszej diagnostyce.
Pozdrowionka!
 
Dziewczynki ,a w jakim dniu cyklu się bada prolaktynę?
ja miałam ostatni wynik z grudnia 2,4 , teraz będę badała w czerwcu zobaczymy co wyjdzie z tego ,a biorę 75 letrox , połowę 150tki , wcześniej brałam 50 i pół.
Jaka u Was pogoda bo u mnie jest pięknie :)
 
hejka w koncu cos sie tu ruszylo.... moj wyniki tsh to 0,18 ponizej normy biore cos na styl euthyrox bo jestem tu w UK 25 i za 3 msc mam znowu isc na badanie.... FT4 FT3 w normie mieszczace sie takze to spoko....
No ja juz 8 cykl sie staram i nic...;( ehhhh dlaczego mamy takie problemy laski co.. przez ta tarczyce..;( czasmi mi smutno z tego powodu.... a powiedzcie mi czy mozna pic alko jak sie bierze leki bo mnie tez klolezanka nastaraszyla ze zero alko nic nic....bo nie zajde w ciaze...zdolowalam sie tym troszke.....
 
reklama
Ja nie wiem jak to jest z alko przy tych lekach muszę zapytać lekarza o to na wizycie.
A ja od dziś biorę pół psychotropa tylko , a jak dobrze będzie to w sierpniu odstawiam całkowicie i jeśli z tarczycą będzie wszystko ok to we wrześniu staranka zaczynamy już się nie mogę doczekać ,ale też nie nastawiam się na ciążę od razu , wiem ,że to może potrwać.
 
Do góry