reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki xonvea

reklama
Witam wszystkich :)
Moja Pani Ginekolog wypisała mi też te leki. Jeszcze nie wymiotuje, ale na większość rzeczy mam odruch wymiotny i mdłości... Jeśli coś zjem, pomaga na chwilę. A potem powtórka z rozrywki.
Obawiam się efektów ubocznych tego leku, czy też tak jak piszecie efektów po odstawieniu... :(
Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby, bardziej naturalne ? O ile takie istnieją...
 
Niektórym pomaga imbir (można kroić korzeń imbiru do herbaty). Innym pomaga zimne picie. Można też spróbować opasek na nadgarstki przeciw nudnościom. Na pewno trzeba jeść często, ale małe porcje i przed wszystkim dbać o nawodnienie. Ja próbowałam wszystkiego i nic nie pomogło, dlatego brałam tabletki, ale na pewno warto najpierw sprawdzić te domowe metody, bo może akurat pomogą, zwłaszcza, że nie wymiotujesz.
 
Witam wszystkich :)
Moja Pani Ginekolog wypisała mi też te leki. Jeszcze nie wymiotuje, ale na większość rzeczy mam odruch wymiotny i mdłości... Jeśli coś zjem, pomaga na chwilę. A potem powtórka z rozrywki.
Obawiam się efektów ubocznych tego leku, czy też tak jak piszecie efektów po odstawieniu... :(
Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby, bardziej naturalne ? O ile takie istnieją...
Stosowałam krople Imbifem. Znacznie ograniczyły u mnie mdłości i wymioty. :)
 
Witam wszystkich :)
Moja Pani Ginekolog wypisała mi też te leki. Jeszcze nie wymiotuje, ale na większość rzeczy mam odruch wymiotny i mdłości... Jeśli coś zjem, pomaga na chwilę. A potem powtórka z rozrywki.
Obawiam się efektów ubocznych tego leku, czy też tak jak piszecie efektów po odstawieniu... :(
Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby, bardziej naturalne ? O ile takie istnieją...
ja brałam xonveę, 2 opakowania w sumie zjadłam, brałam po 1 tabletce na dobę wieczorem, w 13tyg schodząc przeszłam na zażywanie po pół aviomarinu na dzień (zjadłam w sumie 3 tabletki avio czyli trwało to 6 dni) a potem odstawiłam całkiem i już jest ok
 
Hej kochane dzisiaj wieczorem zacznę przyjmować 3 dzień tabletki xonvea. W pierwszy dzień, nagle nudności, wymioty zniknęły, nawet odruchu wymiotnego nie miałam tylko jedynie sennosc i rozdrażnienie. Dzisiaj cały dzień jest mi nie dobrze, prawie zwymiotowałam. Kochane jak u was było, czy lek zaczął działać odrazu czy trzeba było czekać na efekty? Jak trzeba było to ile dni mniej więcej. Aktualnie przyjmuje 2 tabletki na noc
 
Hej kochane dzisiaj wieczorem zacznę przyjmować 3 dzień tabletki xonvea. W pierwszy dzień, nagle nudności, wymioty zniknęły, nawet odruchu wymiotnego nie miałam tylko jedynie sennosc i rozdrażnienie. Dzisiaj cały dzień jest mi nie dobrze, prawie zwymiotowałam. Kochane jak u was było, czy lek zaczął działać odrazu czy trzeba było czekać na efekty? Jak trzeba było to ile dni mniej więcej. Aktualnie przyjmuje 2 tabletki na noc

u mnie zaczęły działać od razu. Już po kilku godzinach czułam się lepiej, a rano mogłam normalnie coś zjeść. Natomiast każdy organizm inaczej reaguje na leki. Działaj zgodnie z ulotką. Jeżeli obecna dawka nie przynosi efektów to należy ją zwiększyć. Maksymalnie do 4 tabletek.
 
Witam wszystkich :)
Moja Pani Ginekolog wypisała mi też te leki. Jeszcze nie wymiotuje, ale na większość rzeczy mam odruch wymiotny i mdłości... Jeśli coś zjem, pomaga na chwilę. A potem powtórka z rozrywki.
Obawiam się efektów ubocznych tego leku, czy też tak jak piszecie efektów po odstawieniu... :(
Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby, bardziej naturalne ? O ile takie istnieją...
Spróbuj oczywiście na początek domowych sposobów, ale gdy to nie pomoże to nie obawiaj się brania tych tabletek, są bezpieczne w ciąży, a naprawdę czasem ratują życie . Jeżeli chodzi o odstawienie to wystarczy to zrobić w odpowiednim momencie i żadnych nieprzyjemnych dolegliwości przy tym nie będzie. Jeżeli po odstawieniu masz nadal mdłości to znaczy, że może być jeszcze za wcześniej na ich ostawienie. Ewentualnie jeżeli dolegliwości ciążowe na danym etapie są mniej dokuczliwe to można się przemęczyć już bez tabletek :) Ja nawet przy braniu tabletek miałam napady mdłości (lecz bez wymiotów), także z odstawieniem czekałam po prostu na moment, kiedy nie będę juz ich odczuwać. Wtedy zmniejszyłam dawke do 1 tabletki, a po jakimś tygodniu nie wzięłam. W momencie kiedy je odstawiłam, lekki mdłości wróciły, więc stwierdziłam, że wrócę do jednej tabletki. Po tygodniu/dwóch znowu postanowiłam nie wziąć już tabletki i tak zostało, a mdłości już nie miałam wcale, nawet lekkich :) Także wydaje mi się, że źle samopoczucie po odstawieniu to nie żaden efekt odstawienia, tylko nieodpowiedni moment, kiedy ciążowe mdłości jeszcze nam nie minęły :) Tym bardziej, że te leki nie uzależniają :)
 
reklama
Dziewczyny czy u którejś z was po odstawieniu leku pojawiły się problemy ze snem? To jest lek generalnie stosowany też w bezsenności (akurat w preparacie Noctis) i zastanawiam się, czy to minie czy jestem już skazana do końca ciąży na nieprzespane noce 😭 w poprzedniej spałam normalnie, a teraz te wybudzenia się bardzo zbiegły w czasie z odstawieniem☹️
 
Do góry