reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
paulina to że tempki niskie o niczym nie świadczy,ja w cyklu zaciązonym z EMi miałam największą tempkę 36,81
i znam sporo kobitek co przy niskich zaciążyły

jaką metodę pomiarów stosujecie i polecacie
wieczorem poszukam opisy różnych metod i wrzuce na pierwszą stronkę
 
reklama
witam,
mam do Was taką prośbę: poradźcie mi, jak mam monitorować cykl sama, a dokładniej mierzyć temperaturę, żeby wyłapac owulację, jeśli jestem dopiero w drugim cyklu (4 dzień) po odstawieniu tabletek? Od którego dnia w tym wypadku mierzyć temperaturę?
Którego dnia zrobic test owulacyjny?
Dziękuję z góry za odpowiedzi,
Gosia
 
A czy mogłabym prosic o link do jakichś informacj na ten temat, co obserwować, itp? Albo po prostu o radę, kiedy jest ten skok, przed, w trakcie czy po pęknięciu pęcherzyka?
 
Gosia- nie mam akurat żadnego linka dla ciebie, ale ja mierzę zawsze zaraz po zakończeniu @ dopochwowo zaraz po przebudzeniu przed wstaniem z łóżka. Najlepiej mieć termometr, karteczkę- kalendarzyk w którym codziennie robisz kreski (jak w szpitalu). Kiedy skoczy temp to zależy od długości cyklu, ale m.in w połowie, testy owu mają załączoną ulotkę opisującą kiedy najlepiej zacząć. ja przy cyklach 28-29 dni zaczynalam 11-12 dnia. Temperatura natomiast mi przy owu skoczy 2-5 kresek w górę. Jeżeli jesteś przeziębiona lub z jakiegoś powodu masz gorączkę temp. jest nieważna
 
musisz mierzy temp termometrem w pochwie o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka. Zapisuj sobie w formie wykresu, są też strony z wykresami,ja prowadziłam zeszyt. Musisz wiedzieć, że skok może oznaczać, że masz na co dzien np temp 36.7, 36.9 a skokiem może być tylko temp 37 czy 37.1 no a czasem większa i musi się utrzymać stale na podobnym poziomie do @ lub do ok 100 dni jeśli zafasolkujesz :-)Ale przy bólu głowy, zęba, stanie zapalnym w organiźmie pomiar może być niemiarodajny. Mi lekarz powiedział że od skoku mam ok 12-24h na działanie i ja wtedy jak tylko miałam skok dopadłam męża no i się udało :tak::-p Nie robiłam po skoku testu na owu, bo w poprzednich cyklach robiłam i nie udało mi się zajść (staraliśmy się ponad 3 lata) Mam nieregularne @ bo od 29-42 dni więc cięzko było mi ten dzień złapać, niestety nie zawsze ma się owu na 14 dni przed miesiączką, czasem zaraz po w 10 dniu można już mieć bo i takie przypadki znam. Możesz dodatkowo sprawdzać szyjkę i śluz, ale ja tego nie umiałam wyczuć więc nie wypowiadam się w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewuchy :-).
Sama też mam pytanko:
przed wczoraj miałam PTC 36,3
wczoraj skoczyła na 36,8- byłam pewna, że to owu, bo tak akurat wypadało przy moich cyklach 27-29 dniowych, było - wiadomo przytulanko:-p, ale dzisiaj rano PTC znowu mi spadła na 36,3, co to może oznaczać?!?!?!Takich skoków nigdy nie miałam!
 
reklama
Cześć,
staramy się trzeci miesiąc o drugie dziecko. Nie do końca znam jeszcze swój organizm, bo odtsawilam na początku czerwca tabletki, poprzednio po odstawieniu od razu zaszłam w ciążę, więc też nie zdążyłam poznać swojego cyklu.
Pierwszy cykl miał 26 dni, był śluz, w 10 dniu cyklu pęcherzyk dominujący miał 16mm.
Drugi cykl miał 35 dni, też był śluz płodny. Teraz jest 18 ddzień trzeciego cyklu, ale śluzu nie ma w zasadzie w ogóle, tzn. pojawia się tylko dzień po stosunku, a potem znika.

Czy możliwe jest, że owulacji np. jeszcze nie bylo, ale będzie, mimo że już jest 18 dzień? Możliwe, żeby była tak późno w cyklach?

I drugie pytanie: czy możliwe, że owulacja np. będzie, ale nie będzie sluzu płodnego? Jest szansa wtedy na zajście w ciążę??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry