reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mądrości doświadczonych mam ;)

Z takich materialnych przygotowań to tak jak piszecie, dużo jedzenia i może jeszcze zapas wkładek laktacyjnych i podkładów poporodowych bo na początku to hurtowo schodzi.

A ja przynudzę o innej kwestii.
Moja pierwsza ciąża była wyczekana, wystarana i miałam wrażenie, że jestem przygotowana w 100%.
Niestety poród miałam straszny, oboje się z młodym mało nie przekręciliśmy (pisałam, że dopiero ostatnio się dowiedziałam, że młody miał zamartwicę?), za oknem wisiała bura ścierka a jak nas w końcu wypuścili do domu syn potrafił wyć całe noce. No i przyznam szczerze, że do tej pory się wstydzę myśli, które się kłębiły w mojej głowie, ale nic na to wtedy nie mogłam poradzić.
Sytuacja nie trwała długo i po 2-3 tyg jakoś się wszystko uspokoiło.

To, że będziecie płakać w 3-4 dobie po porodzie to prawie pewne, hormony schodzą i jest to normalne i niegroźne.

Chciałam Was uwrażliwić na te późniejsze doły. Mnie wyciągnął z tego mąż, troszcząc się o nas oboje i obeszło się bez profesjonalnej pomocy. Jeśli poczujecie, że nie macie siły, że Was to przerasta, że nie możecie to nie bójcie się o tym głośno powiedzieć partnerowi. Tłumienie tego w sobie może przynieść tylko szkodę. A w Was buzują hormony i trudno Wam samodzielnie patrzeć na świat z trzeźwym dystansem.
Wierzę, że żadnej z Was ten tekst się nie przyda ale jakby co wolałam napisać.
 
reklama
Cześć jestem pierwszy raz na tym forum i jestem przerażona czytając o porodach itp.Mam dopiero termin na koniec czerwca jeśli wszystko pójdzie dobrze. Jako przyszła matka muszę się przyznać że jestem całkowicie zielona.Proszę o rady dotyczące opieki nad dzieckiem urodzonym w lato( jak ubierać takiego noworodka kiedy na spacery itp).
 
Dzieki dziewczyny za rady! Ja troche boje sie tych hormonow. Mam problem z tarczyca wiec pewnie dolek mnie nie ominie... przynajmniej tak mnie przygotowuje juz lekarz. :-(
 
Happy ja tez jestem humorzasta szybko sie denerwuje i z nerwów płacze wiec trochę sie boje bo i z cierpliwością u mnie słabo
 
Franca ja też chcę się zapisać do szkoły rodzenia i nawet mojego T chce namówić żeby chodził że mna ale czy to dobry pomysł? ?
 
reklama
No mój już jakieś tam doświadczenie ma... ;) ale myślę że takie wspólne chodzenie to bardzo fajna sprawa. A kiedy powinno się zacząć chodzić? ?
 
Do góry