reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

My w weekend poinformowaliśmy najbliższą rodzinę :) Teściowa już robi plany na remont wolnego pokoju u siebie w domu i gdzie postawi łóżeczko.
Ja od kilku dni czuję się naprawdę dobrze, chociaż i wcześniej nie mogłam narzekać, bo ciąża jest dla mnie dosyć łaskawa. Dziś od rana podsłuchałam sobie serce małego 😊
Pogoda jest piękna, więc przeniosłam sadzonki pomidorów do szklarni i pewnie w majówkę z mężem weźmiemy się za sadzenie.
I tak to się żyje po mału na tej wsi :D

Co do brzucha - moim zdaniem wciąż wyglądam na solidnie wzdętą. Natomiast mąż twierdzi, że już widać, że to ciążowy.
 
reklama
Super, że mdlosci ustępują. U mnie brzuszka jeszcze nie ma. Wczoraj mąż do mnie "czemu Ci brzuch nie rośnie?", patrzę na niego i mówię, że przecież jeszcze jest czas na brzuch i to chyba dobrze, że jeszcze nie tyje, krócej będę się "męczyć" z dodatkowymi kilogramami. A on na to, że chciałby, żeby już było widać brzuszek🤣 mam wrażenie, że do niego nie do końca dociera, że tam coś w środku rośnie, a tego nie widać. Ja mam prenatalne 9 maja, maz wziął sobie wolne, żeby jechać ze mna. Może jak pójdzie ze mną na USG to do niego w pełni dotrze ta informacja.🤣
Uff myślałam że tylko u mnie brzuszka jeszcze nie widać😄 choć mam wrażenie że raz jest a raz go nie ma ale to chyba na razie kwestia jedzenia a nie ciąży 😅 u mnie mdłości też już ustąpiły jakiś czas temu, sporadycznie się zdarzy że mnie jeszcze mdli ale już dużo lepiej niż na początku 😊
 
Dzień dobry dziewczyny. Jak samopoczucia po weekendzie? U mnie pogoda coraz ładniejsza, więc i energii coraz więcej😊 mam nadzieję u was samopoczucia też coraz lepsze, zwłaszcza, że dla niektórych z nas to już końcówka pierwszego trymestru, więc najcięższe dolegliwości powinny powoli odpuszczac (kiedy to zleciało, dopiero co robiłam test ciążowy😮). U mnie dziś plan na porządki w ogrodzie, przynajmniej tyle na ile starczy siły. Z każdym dniem też coraz mniej stresu, a po prenatalnych, jeśli wyjdą dobrze to myślę, że już wogole głowa będzie spokojna😊 miłego dzionka🙂
U mnie dziś 11+3, jutro próbuje odstawić Xonvea, jem w końcu trochę więcej, ale jestem wzdęta to fakt. Zaczynam mieć różne smaki, np nachodzi mnie nagle myśl, że koniecznie zjadłabym kanapkę z tą konkretną rzeczą 😜 jedyne co mnie irytuje to skoki ciśnienia, nagle głucho w uszach, słabo i kręci się w głowie i to z nienacka, ale już się zaopatrzyłam w ciśnieniomierz i będę kontrolować. Cieszę się ostatnim tygodniem z mężem, bo potem wyjeżdża służbowo na miesiąc 😱 i zostaje sama. Trochę się boję, bo nie wiem jak się będę czuła, ale moja mama i babcia na pewno nie dadzą mi poczuć się samotnie 😂 miłego dnia dla Was wszystkich! ❤️
 
Dziewczyny, ratujcie, co w ciąży na zapalenie zatok? Nie mam węchu, smaku, nos zawalony…😵‍💫😵‍💫
Ja używałam zestaw do płukania nosa i zatok zatoxin rinse i wodę morska, już 3 razy miałam zatkany nos i jakieś przeziebienie 🙄 nie wiem czy to nie kwestia pyłków. Chyba że to poważne zapalenie to raczej już lekarz powinien cos przepisac, ja płukałam jak się zaczynało
 
Ja używałam zestaw do płukania nosa i zatok zatoxin rinse i wodę morska, już 3 razy miałam zatkany nos i jakieś przeziebienie 🙄 nie wiem czy to nie kwestia pyłków. Chyba że to poważne zapalenie to raczej już lekarz powinien cos przepisac, ja płukałam jak się zaczynało
też właśnie płuczę, ale pomaga doraźnie, także chyba jedynie wyjście to lekarz 😬
 
Uff myślałam że tylko u mnie brzuszka jeszcze nie widać😄 choć mam wrażenie że raz jest a raz go nie ma ale to chyba na razie kwestia jedzenia a nie ciąży 😅 u mnie mdłości też już ustąpiły jakiś czas temu, sporadycznie się zdarzy że mnie jeszcze mdli ale już dużo lepiej niż na początku 😊
No u mnie różnica jedynie taka, że nie jestem w stanie "wciągnąć" brzucha i jak nałożę spodnie z wyższym stanem to jednak guzik przeszkadza jak siedze.
 
Hejka w ten piękny poniedziałek 😊 trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze prenatalne ❤️

Dziewczyny jak dziś mam 12+1 to to jest 2 trymestr czy to jest jeszcze 1?

Samopoczucie nieco lepiej ale wciaż mam odruchy wymiotne jak np za szybko sie rusze po jedzeniu, po wypiciu duzej ilosci picia na raz , przy myciu zębów lub jak jestem głodna 🙄 też już od paru dni nie śpie w dzień , mam wiecej siły do roboty, dziś ogarniam chałupe bo przez to wieczne zmęczenie to kurzy z 2 tyg nie scierałam 😅 ale też rozkładam robote na raty żeby sie nie przemęczyć.
Wczoraj na detektorze nie mogłam znaleźć bobasa , no z godzine go szukałam łapałam tylko swoje tętno . Nie wiem jak to możliwe że raz jej wyżej ,raz niżej, raz z lewej raz z prawej, aktualnie na środku. Dziś juz bez problemu znalazłam. Jutro mam wizyte na NFZ a w czwartek prenatalne. Także popodglądam bobasa też w tym tygodniu 😁
 
reklama
Hejka w ten piękny poniedziałek 😊 trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze prenatalne ❤️

Dziewczyny jak dziś mam 12+1 to to jest 2 trymestr czy to jest jeszcze 1?

Samopoczucie nieco lepiej ale wciaż mam odruchy wymiotne jak np za szybko sie rusze po jedzeniu, po wypiciu duzej ilosci picia na raz , przy myciu zębów lub jak jestem głodna 🙄 też już od paru dni nie śpie w dzień , mam wiecej siły do roboty, dziś ogarniam chałupe bo przez to wieczne zmęczenie to kurzy z 2 tyg nie scierałam 😅 ale też rozkładam robote na raty żeby sie nie przemęczyć.
Wczoraj na detektorze nie mogłam znaleźć bobasa , no z godzine go szukałam łapałam tylko swoje tętno . Nie wiem jak to możliwe że raz jej wyżej ,raz niżej, raz z lewej raz z prawej, aktualnie na środku. Dziś juz bez problemu znalazłam. Jutro mam wizyte na NFZ a w czwartek prenatalne. Także popodglądam bobasa też w tym tygodniu 😁
wg mojej apki 2 trymestr zaczyna się od 14 tyg😅
 
Do góry