reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

A u mnie właśnie były jądra:p ale to już później trochę było
Tak tak to później widać. Mi chodziło o 14 tydzień.. to tylko siusiak i to jeszcze do góry 🤣🤣
@PasiastyOgon a to tak naprawdę najgorsze jest to podnoszenie. Jak ją podnosisz? To nic nie boli? Wiesz, że wszystko się tam rozszerza i rozciąga to mogło jakies naczynko pęknąć. Myślę, że teraz to nic złego.
 
reklama
Cześć dziewczyny, trochę trzeba czasu poświęcić na forum, wszystko już uzupełniłam 🫡 U mnie inżynierka, na działce też zaczęliśmy robić ogrodzenie, łażenia trochę było ostatnio. Ale dziś piękna zjawiskowo pogoda, a u Was? 🤗 Jakieś plany?
Bardzo, bardzo współczuje tych mdłości, o których czytam… ja nie czuję nic (oprócz zaparć), dlatego też przykre, że to Was nadal męczy… To moja pierwsza ciąża, ale do 12 tygodnia powinny objawy ustąpić? Szybko minie 💪
 
Hej i jak po badaniach? Dobrze pamiętałam, ze oprócz mnie ktoś jeszcze miał dziś prenatalne 😊 u mnie po badaniach wszystko w porządku, pozostaje czekać na wyniki badań krwi i cały komplet wyników otrzymam za tydzień. W usg lekarz nie znalazł żadnych nieprawidłowości ❤️
Dziękuję za pamięć, u mnie dokładnie to samo, dlatego nie będę się rozpisywać ❤️
Całe szczęście, że zdrowe. Wszystko gra jak należy. Podobne badania robi mi mój ginekolog, także nie ma co się stresować 🤗
Dowiedziałam się, że moja żabka będzie na 95% dziewczynką, a bardzo mnie to się nie zgadza z intuicją :D Któraś jeszcze chyba tak ma? Jestem ciekawa jak to wyjdzie za parę tygodni :)
I Tobie gratuluję udanej wizyty😊
 
U mnie zaczęło się od glukozy na czczo 92. Później krzywa, która wyszła bardzo dobrze, poza cukrem na czczo 92 (czyli to takie graniczne wartosci). Dostałam glukometr, mierzyłam te glukozy 6 razy dziennie i niestety nie byłam w stanie zbic tych porannych poniżej 90 (z glukometru mialam wyniki od 91 do 95), a naprawdę próbowałam wszystkiego. Powiedzieli mi w szpitalu, że jeżeli występują przekroczenia tylko na czczo, to nie jest to zależne od diety, tylko po prostu pewne mechanizmy w organizmie w związku z ciaza zawodzą. Od tygodnia jestem na insulinie, która podaje się na noc. Oczywiście nadal trzymam dietę i mierze cukry 6 razy dziennie 🙂 wraz z wiekiem ciazy te skoki glukozy mogą się nasilac, wiec z ta dieta to muszę się poważnie zaprzyjaźnić 😀 ja w pierwszej ciazy mialam cukry idealne. Lekarz mowil, że ilość ciąż tez wpływa na prawdopodobieństwo cukrzycy ciazowej- z każdą kolejną jest większe (oczywiście nie u każdego to się sprawdza).
Kurczę strasznie szybko dali Ci insulinę 🤔. Ja w poprzedniej miałam cujrzycę i juz od 12 tyg tez byłam na diecie i ładnie to działało. Ale czasem nie mogłam juz jeść o 23, a potem wyniki od razu skakały 🙈. I po 2 miesiacach tez miałam insulinę., bo 4 dni z rzędu miałam powyzej 90.
@seremida tak ja wiem, że dieta to nic strasznego. Tylko małe dzieci po niej, a z doswiadczenia wiem, że takie ok 3.5 kg lepiej się rodzi.
@kas1815 no to miałaś przygody dziewczyno. Dobrze, że wszystko dobrze i pewnie dzwoń tam i niech wylicza, a nie głupoty wpisuje.
@Paula1997 to tak czasem jest z tą intuicją czujesz na chłopca, a będzie dziewczynka. To tak jak mówią o wygladzie, że dziewczynki urodę zabierają, a chlopcy uroku. Czy kształt brzucha ;). Wierz mi w żadnej ciąży nie wyglądałam inaczej niż zwykle. A każdy brzuch miałam taki sam :). Ale tak było u mnie, pewnie każda z nas zauważyła coś innego.
 
Ostatnia edycja:
@Kami89 ja mam suchość skóry od dziecka, w obecnej ciąży wykryto u mnie tarczycę, winowajcę tego jak w tym czasie wszystko postąpiło x2 mocniej. Dłonie mam czerwone, niekiedy krwawią po popękanej skórze, co nie oznacza, że nie dbam o nawilżanie. Po prostu skóra jak u staruszki 🙈 Zawsze też wypadały mi włosy, teraz już wiem dlaczego. Tarczycę można wykryć przypadkowo przy np ciąży, u mnie tak jest i teraz wiem jak zdziałać na moje wieczne problemy z włosami i ze skórą 🤗
I tutaj polecę komentarz @Ala_25 👍
 
Pisałyście też o wodzie, a u mnie jej smak się zmienił diametralnie, zwykła woda, którą piłam zawsze mi nie smakuje, popijam częściowo odgazowaną z magnezem i wchodzi jak w gąbkę! Tu jestem zaskoczona, że organizm nawet poprzez jeden składnik potrafi tak zmienić preferencje :D W nocy tak mi smakuje, jakbym popija ulubiony koktajl 😂
A jeszcze nie dawno dziwiłam się na forum jak można pic gazowaną wodę 🫢
@Aleksandretta u mnie waga 4+, startowałam z s/m, teraz zostały się leginsy i sukienki 🤪 Ale to piękny moment na nie, zaraz zaczyna się majówka ☺️
Macie jeszcze jakieś dolegliwości? U mnie ochota na soczyste… i nie mam pojęcia o co mi chodzi 🤭
 
Ostatnia edycja:
Wiesz, ona już biega sama po mieszkaniu od dawna, na łóżko też ją nauczyłam wchodzić i schodzić. Jak młoda chce się przytulić to siadam na podłodze/kanapie, ona podchodzi i wtedy jej tylko pomogę wejść na kolana. Na rękach to ją nosi mąż ;)
Ja to tylko wyjątkowo, najczęściej przy przewijaniu muszę ją jakos spacyfikować i wtedy muszę podnieść, przenieść czy coś. Ale to niewiele takich sytuacji jest. 🤷‍♀️
Więc w sumie jakiegoś wysiłku niby na codzień nie mam...
No nic, zobaczymy czy się z tym plamieniem powtórzy, czy nocniej czy nie...
U mnie co chwilę chce za to przewijanie na stojąco lub na moich kolanach ;D no a przy kupie wygibasy w wannie.
 
Dziewczyny i ja do Was dołączam, aktualnie 9t 2d, poprzednia ciąża poronienie w styczniu 2022 puste jajo płodowe, teraz wszystko rozwija się dobrze😊 biorę euthyrox 50, gdyż w ciąży wyszła mi niedoczynność tarczycy chociaż wcześniej nie miałam z nią problemów oraz duphaston. Mam do Was pytanie, czy pijecie kawę w ciąży? Mi się zdarza wypić słabą raz na kilka dni. Wczoraj jednak ze względu n mdlosci i wymioty wypilam dwie herbaty z imbirem, a pozniej spotkalam sie z przyjaciółką i wypilam niecaly kubek slabej kawy rozpuszczalnej z mlekiem bo kompletnie zapomnialam o wypitej herbacie, ktora zaaiera teine.. i teraz mam wyrzuty sumienia😔
 
reklama
Do góry