reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Okropnie się stresuje. Moja rodzina już nie może tego znieść, pewnie szybciej się rozwiodę niż urodzę :p
W piątek mam pierwsze prenatalne, mam nadzieję że będzie OK.
Moja ginekolog powiedziała, że potrafiła mieć pacjentki którym całą ciążę taki wynik wychodził...
Lekarz zakaźnik trzy razy powiedział że według niego nie mam ale powtórzyć.
Dzieci nie mam , więc kontaktów nie miałam...
Wszystko wskazuje na plus dla mnie a mimo wszystko z tyłu głowy jest...

Dziękuję Ci za odpowiedź :)

Tutaj wśród nas jest jedna kobietka, która poroniła przez CMV @Blondi8 daj znać, jeśli oczywiście możesz, jak to wyglądało w Twoim przypadku - czy infekcja była pierwotna i jaki miałaś mniej więcej poziom przeciwciał Igm i Igg.

Ale serio @kas1815 myśle ze powinnaś słuchać lekarzy i skoro większość mówi ze jest ok, to nie martw się na zapas. Ten Igm masz bardziej wątpliwy chyba niż dodatni. A który to u Ciebie tydzień dokładnie?
 
reklama
Wszystko w porządku 😊 rośnie jak na drożdżach, wszystkie organy ładnie się wykształciły, serduszko pięknie bije, rączki, nóżki, stópki, kręgosłup wszystko tak jak powinno być. Z tego co lekarka powiedziała to żadnych wad nie widzi, co chodzi o te podstawowe. Z krwii za 10 dni, ale myślę że jak na USG ok to i w krwii nie powinno być źle. Dopiero wróciłam do domu bo musiałam do Lublina jeździć 🙂 serce ładnie biło 168 uderzeń, jakoś dziwnie spokojna byłam. Na ostatniej wizycie tak się denerwowałam że byłam chora że Kropek złapał 194 uderzenia 🙈 ale ginka powiedziała, że jak ja się uspokoję to i z Kropkiem będzie dobrze. I tak było 😁

Wspaniałe wiesci! Chciałabym już tez mieć to za sobą…
 
Okropnie się stresuje. Moja rodzina już nie może tego znieść, pewnie szybciej się rozwiodę niż urodzę :p
W piątek mam pierwsze prenatalne, mam nadzieję że będzie OK.
Moja ginekolog powiedziała, że potrafiła mieć pacjentki którym całą ciążę taki wynik wychodził...
Lekarz zakaźnik trzy razy powiedział że według niego nie mam ale powtórzyć.
Dzieci nie mam , więc kontaktów nie miałam...
Wszystko wskazuje na plus dla mnie a mimo wszystko z tyłu głowy jest...

Dziękuję Ci za odpowiedź :)
Też nie mam igg, a igm 4 przy normie ujemnego do 6. Z tym, że mam w domu przedszkolaka i schizuję...
 
Tutaj wśród nas jest jedna kobietka, która poroniła przez CMV @Blondi8 daj znać, jeśli oczywiście możesz, jak to wyglądało w Twoim przypadku - czy infekcja była pierwotna i jaki miałaś mniej więcej poziom przeciwciał Igm i Igg.

Ale serio @kas1815 myśle ze powinnaś słuchać lekarzy i skoro większość mówi ze jest ok, to nie martw się na zapas. Ten Igm masz bardziej wątpliwy chyba niż dodatni. A który to u Ciebie tydzień dokładnie?
Tydzień obecnie 12/13 (sama już się trochę w tym gubię). Badanie na Cmv miałam gdzies w okolicy 9, wiec jak tak człowiek poczyta w necie to już właściwie tylko modlitwa zostaje (bo pierwszy trymestr). IgM mam na granicy takiej ze do 1.0 jest graniczny, a potem jest napisane ze >= 1 to pozytywny… a ja mam 1.0
Zakaźnik mówił o czułości testów, ze już spotkał się z kobietami którym wyniki wychodziły pozytywne na HIV i różyczkę a w ogóle tego nie miały. Wiec się tego trzymam po prostu…
Mam w czasie badania prenatalnego te wyniki pokazać i tyle właściwie.
Łącznie trzech lekarzy powiedziało mi ze te badanie na nic nie wskazuje wiec tego sie trzymam (przynajmniej staram sie)
 
Jeju, ja teraz 11t+3d i nie robiłam badań na CMV, nie miałam tego w rozpisce badań od lekarza 🤔🤔 Warto to jeszcze zrobić? Co w przypadkach gdy wynik jest pozytywny?
 
Jeju, ja teraz 11t+3d i nie robiłam badań na CMV, nie miałam tego w rozpisce badań od lekarza 🤔🤔 Warto to jeszcze zrobić? Co w przypadkach gdy wynik jest pozytywny?
Nie wszyscy to zalecają. Z mojej perspektywy czasem lepiej nie wiedzieć albo nie mieć takich wątpliwości…. Cmv ma to do siebie ze właściwie to niewiele w czasie ciąży można zrobić… ponoć gdzies na jakimś oddziale już to zaczęli od tego roku leczyć ale czy to prawda…?
 
reklama
Do góry