reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Dołączył(a)
7 Marzec 2023
Postów
11
Hej. Mój synek ma 7 tygodni. Od urodzenia karmie go piersią. Ostatnio mały zaczął więcej ulewac. Dodatkowo mamy problemy z brzuszkiem. Synek pręży się nie może zrobić kupy, po podaniu espumisan od razu przychodzą efekty. Przez dwa dni prężył się lecz po podaniu espumisan zrobił bardzo rzadka kupę. Moja teściowa twierdzi że powinnam zacząć dokarmiać mm ponieważ on chce być ciągle na cycu. Jej zdaniem nie najada się i dlatego są te problemy z brzuszkiem i ulewanie. Mi zależy na karmieniu piersią i sama nie wiem co mam zrobić bo wydaje mi się że pokarmu mam wystarczająco. Proszę o poradę.
 
reklama
Hej. Mój synek ma 7 tygodni. Od urodzenia karmie go piersią. Ostatnio mały zaczął więcej ulewac. Dodatkowo mamy problemy z brzuszkiem. Synek pręży się nie może zrobić kupy, po podaniu espumisan od razu przychodzą efekty. Przez dwa dni prężył się lecz po podaniu espumisan zrobił bardzo rzadka kupę. Moja teściowa twierdzi że powinnam zacząć dokarmiać mm ponieważ on chce być ciągle na cycu. Jej zdaniem nie najada się i dlatego są te problemy z brzuszkiem i ulewanie. Mi zależy na karmieniu piersią i sama nie wiem co mam zrobić bo wydaje mi się że pokarmu mam wystarczająco. Proszę o poradę.
Nie słuchaj teściowej!!!!! To przede wszystkim.

Jak ma problemy z brzuszkiem a wprowadzisz karmienie mieszane, to zamieszasz mu w brzuszku jeszcze bardziej. To bardzo zła logika.

Nie ma nic lepszego niż mleko mamy. Twoja intuicja ci bardzo dobrze podpowiada, trzymaj się tego 😉

Niestety układ trawienny dzieci jest delikatny i musi się nauczyć trawić. Jak bardzo dokuczają mu wzdęcia to polecam ciepłe kąpiele, jak najwięcej przytulania skóra do skóry, termofor z pestek wiśni.
Na YT też są filmy z masażem, który pomaga na puszczanie bąków.
A to że dziecko chce być ciągle na cycu nie oznacza,że masz za mało pokarmu, albo że się nie najada. On w ten sposób zaspakaja swoją potrzebę bliskości ♥️ zwłaszcza jak go coś boli, źle się czuje to chcę być blisko mamy, przy której czuję się bezpiecznie. Poza tym samo ssanie też działa uspakajająco a nawet przeciwbólowo!

Znasz hafije i jej blog/insta/grupę na FB? Polecam. Zwłaszcza twojej teściowej 😄
 
Hej. Mój synek ma 7 tygodni. Od urodzenia karmie go piersią. Ostatnio mały zaczął więcej ulewac. Dodatkowo mamy problemy z brzuszkiem. Synek pręży się nie może zrobić kupy, po podaniu espumisan od razu przychodzą efekty. Przez dwa dni prężył się lecz po podaniu espumisan zrobił bardzo rzadka kupę. Moja teściowa twierdzi że powinnam zacząć dokarmiać mm ponieważ on chce być ciągle na cycu. Jej zdaniem nie najada się i dlatego są te problemy z brzuszkiem i ulewanie. Mi zależy na karmieniu piersią i sama nie wiem co mam zrobić bo wydaje mi się że pokarmu mam wystarczająco. Proszę o poradę.
On Ci rozkręca laktację na swoje przyszle potrzeby, to normalne, ze wisi na piersi. Problemy ze strony ukł pokarmowego tez są normalne. Wszystko musi sie dostosowac do zycia poza brzuchem. Spokojnie dzialaj po swojemu.
 
Jeśli masz wątpliwości, to możesz też rozważyć spotkanie z dobrym doradcą laktacyjnym. :)
Położna ważyła maluszka na wizytach patronazowych, dobrze przybiera?
Czasem problemy z brzuszkiem mogą świadczyć o niezbyt szczelnym chwycie malucha, warto wtedy rozważyć wizytę u dobrego neurplogopedy od niemowląt.
Ludzie są ssakami i lubią ssać jak sama nazwa wskazuje. Dziwne by było, gdyby było inaczej. :D
 
Hej. Mój synek ma 7 tygodni. Od urodzenia karmie go piersią. Ostatnio mały zaczął więcej ulewac. Dodatkowo mamy problemy z brzuszkiem. Synek pręży się nie może zrobić kupy, po podaniu espumisan od razu przychodzą efekty. Przez dwa dni prężył się lecz po podaniu espumisan zrobił bardzo rzadka kupę. Moja teściowa twierdzi że powinnam zacząć dokarmiać mm ponieważ on chce być ciągle na cycu. Jej zdaniem nie najada się i dlatego są te problemy z brzuszkiem i ulewanie. Mi zależy na karmieniu piersią i sama nie wiem co mam zrobić bo wydaje mi się że pokarmu mam wystarczająco. Proszę o poradę.
Zgadzam się z przedmówczyniami.

Jeśli ulewa, to warto wykluczyć tzw refluks niefizjologiczny - kontakt z pediatrą/gastro dziecięcym. Jeśli przybiera prawidłowo, to z reguły to jest ten fizjologiczny refluks. Ale to bym sobie dała trochę czasu na zgłębienie tego. Nie stresuj się tym od razu teraz.
Warto też jeśli się to będzie pogłębiało iść do fizjoterapeuty lub osteopaty. Mojej córce ci specjaliści pomogli, a ulewała straszliwie.
Nie ma to związku z nienajadaniem się. Ulewanie też jest gdy dziecko zje pod "korek", więc co to ma do rzeczy.
 
Dodam, że mój syn np ulewal, bo nie tolerował witaminy D na oleju mct (a taki skład ma większość aptecznych, w tym jedyny lek bez recepty). Dopiero zmiana na witaminę Do na taką na oliwie z oliwek pomogła.
A córka ulewala, bo miała refluks zoaldkowo-przelykowy, kilka lat musiała leki brać. Do dziś musi uważać. Przyczyn może być wiele. :)
 
Zgadzam się z przedmówczyniami.

Jeśli ulewa, to warto wykluczyć tzw refluks niefizjologiczny - kontakt z pediatrą/gastro dziecięcym. Jeśli przybiera prawidłowo, to z reguły to jest ten fizjologiczny refluks. Ale to bym sobie dała trochę czasu na zgłębienie tego. Nie stresuj się tym od razu teraz.
Warto też jeśli się to będzie pogłębiało iść do fizjoterapeuty lub osteopaty. Mojej córce ci specjaliści pomogli, a ulewała straszliwie.
Nie ma to związku z nienajadaniem się. Ulewanie też jest gdy dziecko zje pod "korek", więc co to ma do rzeczy.
Dokładnie, ja szybciej bym pomyślała że ulewa bo za dużo zjadł, niż że zjadł za mało. Nie wiem co to za logika teściowej, ale z doświadczenia z moją teściową wiem, że im mniej logiki tym bardziej jest przekonana o swojej słuszności 🤣
 
Jeśli masz wątpliwości, to możesz też rozważyć spotkanie z dobrym doradcą laktacyjnym. :)
Położna ważyła maluszka na wizytach patronazowych, dobrze przybiera?
Czasem problemy z brzuszkiem mogą świadczyć o niezbyt szczelnym chwycie malucha, warto wtedy rozważyć wizytę u dobrego neurplogopedy od niemowląt.
Ludzie są ssakami i lubią ssać jak sama nazwa wskazuje. Dziwne by było, gdyby było inaczej. :D

Sorka, że tu tak z d*py ale wracając wspomnieniem do naszego postu o szczepieniach i POZ to ... syn skończył wczoraj 16 tygodni i położnej nadal u nas nie było xD
 
reklama
Do góry