reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston

Skoro potrzebujesz to niech Ci ginekolog wypisze. Mam jednak wrażenie, że nie wiesz na czym polega działanie tego leku. On nie pomaga zajść w ciążę a jedynie ją utrzymać (aczkolwiek to też jest wątpliwe). Ewentualnie wyregulować cykle. I koniec.
Lekarz przepisał mi ovarin, który miał mi wspomóc wyregulować cykle. Póki co niestety nieskutecznie.
 
reklama
Dziewczyny, myślę że po to jest to forum, by pytać.
Zadałam takie pytanie, aby dowiedzieć się co nieco o tym leku, od osób które go przyjmowały. Nie napisałam, że biorę na własną rękę, tylko czy można brać. A to zasadnicza różnica. A nie od razu najazd, że to „cudowny lek” od którego zachodzi się w ciążę ;) . Bo z tego zdaje sobie sprawę :) .
Mam nieregularne cykle, przede wszystkim długie. Cykle wahały mi się 33-35 dni.
Jeden cykl w tym roku miałam bardzo długi, ponieważ trwał od stycznia do marca. Trwał 58 dni. Od marca do kwietnia, trwał 36 dni.
Lekarz stwierdził, że mam brać ovarin.
 
@Nataliiaaa Jeśli masz długie i nieregularne cykle stuczny progesteron nie rozwiąże problemów z zajściem w ciążę. Starałam się o ciążę 4 lata więc doskonale wiem, o czym mówię. Przyjęty w niewłaściwym dniu cyklu zablokuje owulację, natomiast brany po to, aby mieć okres wywołuje jedynie sztuczne krwawienie. Lekarze przez lata faszerowali mnie wiele razy profilaktycznie zarówno progesteronem oraz lekami na wywołanie owulacji. W tym wypadku należy skupić się na innych przyczynach i zacząć od podstaw. Musisz też pamiętać, że wszystkie leki i suplementy działają bardzo różne na każdy organizm i u niektórych dziewczyn cykle bardzo często jeszcze się wydłużały.
 
Dziewczyny, myślę że po to jest to forum, by pytać.
Zadałam takie pytanie, aby dowiedzieć się co nieco o tym leku, od osób które go przyjmowały. Nie napisałam, że biorę na własną rękę, tylko czy można brać. A to zasadnicza różnica. A nie od razu najazd, że to „cudowny lek” od którego zachodzi się w ciążę ;) . Bo z tego zdaje sobie sprawę :) .
Mam nieregularne cykle, przede wszystkim długie. Cykle wahały mi się 33-35 dni.
Jeden cykl w tym roku miałam bardzo długi, ponieważ trwał od stycznia do marca. Trwał 58 dni. Od marca do kwietnia, trwał 36 dni.
Lekarz stwierdził, że mam brać ovarin.

Leków na receptę nie bierze się na własną rękę, z jakiegoś powodu są na receptę

Edit. PS. Mam długie cykle, najdłuższy trwał ... 270 dni. W swoim życiu zaszłam w 4 planowane ciąże
 
Przede wszystkim Ovarin to kiepski suplement. Dawka inozytolu jest tam dość niska, bo chyba 1100 w dwóch tabletkach, a tani to on nie jest, a zalecana dawka do regulacji cyklu to powyżej 2000. U mnie dopiero dawka 2000 wyregulowała cykle. Jak mi się skończyło opakowanie a nie było nigdzie dostępne to okres mi się znowu rozregulował.
Ja zaszłam w ciążę po wywołaniu okresu duphastonem od razu, ale mi przepisała go lekarka, gdy spóźniał się już okres ponad 2 tygodnie. Sama nie powinnaś tego robić.
 
reklama
Przede wszystkim Ovarin to kiepski suplement. Dawka inozytolu jest tam dość niska, bo chyba 1100 w dwóch tabletkach, a tani to on nie jest, a zalecana dawka do regulacji cyklu to powyżej 2000. U mnie dopiero dawka 4000 wyregulowała cykle. Jak mi się skończyło opakowanie a nie było nigdzie dostępne to okres mi się znowu rozregulował.
Ja zaszłam w ciążę po wywołaniu okresu duphastonem od razu, ale mi przepisała go lekarka, gdy spóźniał się już okres ponad 2 tygodnie. Sama nie powinnaś tego robić.
Dawka 4000, czyli co brałaś ?
 
Do góry