reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do mam które karmiły piersią

Hej. Nie mam jakiejś magicznej recepty na to, ale odstawiałam syna w tym samym wieku i poszło bardzo gładko. Chyba bardziej ja się tym stresowałam niż on. Ale wiedziałam, że muszę podjąć ta decyzję bo chciałam się starać o drugiego dzidziusia a nadal nie miałam miesiączki. Ale wracając do tematu. Wiadomo, że jest to okres gdzie dziecko już je posiłki stałe. Synek pił mleko rano, popołudniu i wieczorem. Najpierw wyeliminowałam popołudniowa pierś na rzecz posilku. Później wieczorną zamieniłam na mleko z bbox (typowej butelki nigdy nie dostal). Chyba trafił mi się łagodny egzemplarz bo wcale nie protestował. Sama mu dawalam, wypijał lezac na mnie, potem sie przytulal i zasypial. Na koniec zamieniłam ranna pierś na mleko z bbox i tyle. Całość trwała miesiąc. Już był na tyle kumaty, że sam pokazywał że mam iść zrobić mleko.
Brawo Wy🤛, chyba też tak spróbuje 😃
 
reklama
U nas nie było zle, bo małego uczyłam pić z butelki jak miał Ok 5msc bo szliśmy na wesele i został w domu z babcią. Dostał bebilon duo biotic bo to słodkie mleczko i mu zasmakowało. Także sporadycznie dostawał butelkę jak gdzieś wychodziłam i nie bawiłam się w odciąganie bo nie chciał pić odciągniętego z butelki. Jak miał 11 miesięcy chciałam go odstawić bo pobudki co godzinę w nocy mnie tak znorały. zaczęłam tydzień wcześniej odstawiać mu w dzień. W przełomowy dzień, tata z nim poszedł spać i miał butelkę na noc. Tylko on nigdy nie zasypiał przy piersi (myśle, ze pierwszy krok do odstawienia to zmiana sposobu usypiania, żeby nie zasypiało dziecko przy piersi. U nas bylo to lulanie) Spał z nim tydzień i tak się udało odstawić, gdy ja wróciłam do spania z synkiem już nie szukał w nocy piersi. Nadal sie budził (budzi, a ma 21msc) ale nie chce pić.
 
Dziewczyny napiszcie proszę jak u Was wyglądało przejście z piersi na butelkę, szukam mam, których dzieci zasypiały tylko przy piersi, moja córka ma 9 miesięcy, pierś dostaje tylko wieczorem po kąpaniu i w ten sposób zasypia, w nocy, oraz nad ranem.Chciałabym oduczyć ją zasypiania przy piersi i przejść całkowicie na butelkę, opiszcie proszę jak to u Was wyglądało.
Mój synek był dużo starszy bo miał 19 miesiący( nigdy żadnej butli, pierś była lekiem na wszystko) jak ja już miałam dość. Co prawda cycek był tylko rano, wieczorem i na uspokojenie. Rano to jeszcze jakoś się udało bez płaczu bo śniadanie, wspólne robienie jedzenia i zapomniał dość szybko. Gorzej wieczorami, ale ja zaklejałam sobie sutki plastrami i mówiłam że mleczka nie ma, że się skończyło. ( w tym wieku to już normalnie kolacje jadł ale cycek musiał być) myślę że u nas to już ten czas że cycek to bardziej była rutyna czy dla poczucia bezpieczeństwa/ bliskości niż głód. Ale się udało po ok 2 tyg.
 
Do góry