reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

@Daria1991 wez moze wyluzuj juz z tymi chorobskami? Nie mozna podzielic miedzy innych ludzi na swiecie tylko Wy Wy i Wy? 😈 a powaznie zycze duzo zdrowka bo wiem ze to zapewne starsze dziecko przynosi zarazki... u nas dokladnie tak to dziala - starszak w przedszkolu cos dostaje i oboje mam zaraz chorych. Witaminki priobiotyki i moze tran i podbudujecie sie przez wiosne/lato?

Pamietaj ze w efekcie koncowym i tak bedzie jesc parowki i to z keczupem ❤️ to takie moje ulubione powiedzonko odnosnie RD. U nas bez spiny od samego poczatku i je wszystko to co my. Nie mamy problemu:-)

Do 3rż. zostajemy. Pozniej do przedszkola vedziemy probowac jako 2,5latek:-)

Moj maly rozwija sie na pelnym luzie. No procz alergii bo na to musze uwazac nieraz w wiekszych ilosciach. Je, chodzi, zaciesza, zlosci sie i nadal zabkuje w zawrotnym tempie. Smieje sie ze przed 1rz bedzie mial juz wszystkie 20 (przypomne iz brakuje nam niecalego miesiaca do roczku:-))))

Maly update zdjeciowy i prosze o Wasze Cudaki 🥰🤩
 

Załączniki

  • a01f26ca-1fda-4717-9c87-ecab750388e6.jpeg
    a01f26ca-1fda-4717-9c87-ecab750388e6.jpeg
    104,5 KB · Wyświetleń: 19
reklama
I jak po szczepieniu? Było ok? 🙂

Samo szczepienie tak i odpukać na razie też okej :)
Nadal nocki przespane więc super.

Hej dziewczyny🙂 u mas przed świętami i po świętach jedne wielkie choroby. Mały już trzeci raz zapalenie płuc, a starszy grypa. Do tego mąż też coś załapał, ja jakąś jelitowke. Dramat. Ale wychodzimy na prostą. Spacery dalej słabe, chyba już nie polubi się z wózkiem. Szczepienie czeka nas końcem kwietnia. Po ostatnim trochę gorączkował.
A jak u Was z rozszerzaniem diety? Mój Maksio to strasznie się dławił przez pewien czas, wszystko wymiotowal. Teraz się niby poprawiło i mam nadzieję, że tak zostanie, bo zawału można dostac🙈

U nas jeszcze prawie 3 miesiące do rozszerzania diety, ale już się nie mogę doczekać :)
 
@Daria1991 wez moze wyluzuj juz z tymi chorobskami? Nie mozna podzielic miedzy innych ludzi na swiecie tylko Wy Wy i Wy? 😈 a powaznie zycze duzo zdrowka bo wiem ze to zapewne starsze dziecko przynosi zarazki... u nas dokladnie tak to dziala - starszak w przedszkolu cos dostaje i oboje mam zaraz chorych. Witaminki priobiotyki i moze tran i podbudujecie sie przez wiosne/lato?

Pamietaj ze w efekcie koncowym i tak bedzie jesc parowki i to z keczupem ❤️ to takie moje ulubione powiedzonko odnosnie RD. U nas bez spiny od samego poczatku i je wszystko to co my. Nie mamy problemu:-)

Do 3rż. zostajemy. Pozniej do przedszkola vedziemy probowac jako 2,5latek:-)

Moj maly rozwija sie na pelnym luzie. No procz alergii bo na to musze uwazac nieraz w wiekszych ilosciach. Je, chodzi, zaciesza, zlosci sie i nadal zabkuje w zawrotnym tempie. Smieje sie ze przed 1rz bedzie mial juz wszystkie 20 (przypomne iz brakuje nam niecalego miesiaca do roczku:-))))

Maly update zdjeciowy i prosze o Wasze Cudaki 🥰🤩
U nas w miarę ok. Ostatnio znowu mamy problem z skóra,zaostrzył się AZS trochę . Pozatym za parę dni skończymy 9 miesięcy,a z zębów które widziałam na 4 miesiące mamy tylko dwie dolne jedynki narazie 😂
Pozatym wszystko dobrze , śmiechy,chichy,ciężko przebrać bo mi ucieka. Siada sama. Ostatnio ciągle dadada i tatata,o mamie nic nie słychać 😂
RD idzie dobrze lubi praktycznie wszystko oprócz brzoskwini i moreli no i buraczka i batata ale w moim wydaniu,bo słoikowe zjada. Głównie papki lecą lubi papki albo całe ugotowane kawałki,jak coś jej papka ale ma grudki to ciężko idzie. Waży chyba z 10kg,niedługo bilans więc się dowiem 🫣😛
Podrzucam zdjęcie 😊
W maju nasz pierwszy wyjazd razem,dwa dni w Krynicy zobaczymy jak będzie 😂
A no i spanie to masakra budzi się w nocy ,bawi,ciężko jej zasnąć. Mimo,że za dnia nie śpi długo,max 1,5-2h.
 

Załączniki

  • 5455376d-9af5-40fa-96ca-82b1481e6664.jpeg
    5455376d-9af5-40fa-96ca-82b1481e6664.jpeg
    128 KB · Wyświetleń: 20
Dziewczyny czy te wyniki są ok?
Glukoza na czczo 85
Po 1 h- 106
Po 2 h-79

Ginekolog dopiero w poniedziałek i się martwię
 
Ostatnia edycja:
Jest hipoglikemia reaktywna. Nie bywasz zmeczona, senna po posilkach? Diabetolog i zapewne dobrze dobrana dieta i spadki formy moga minac :-)
Nie bywam i miałam teleporade z diabetologiem i też z internista -diabetologiem i obie osoby powiedziały że wyniki super także trochę się teraz zdziwiłam że tak piszesz. Pytałam o to po 2 h i jak nie ma mniej niż 70 to powiedziała że super, tym bardziej że to 79 jest zbliżone do poziomu na czczo czyli 85 więc wróciło praktycznie do stanu wyjściowego i to 106 po godzinie też ok.
 
Ostatnia edycja:
Nie bywam i miałam teleporade z diabetologiem i też z internista -diabetologiem i obie osoby powiedziały że wyniki super także trochę się teraz zdziwiłam że tak piszesz. Pytałam o to po 2 h i jak nie ma mniej niż 70 to powiedziała że super, tym bardziej że to 79 jest zbliżone do poziomu na czczo czyli 85 więc wróciło praktycznie do stanu wyjściowego i to 106 po godzinie też ok.

To ja nie wiem na kogo trafilas ale ja tu widze hipoglikemie z racji tego ze jest mniej po 2h niz na czczo i to juz samo w sobie bywa niebezpieczne skoro jestes w ciazy bo moze powodowac za duze spadki glukozy we krwi. Moze poczytaj jak uregulowac dieta bo na bank na forach- typu chiciazby fb- mozna znakezc takie informacje. Chociazby Cukrzyca ciazowa bez strachu
 
To ja nie wiem na kogo trafilas ale ja tu widze hipoglikemie z racji tego ze jest mniej po 2h niz na czczo i to juz samo w sobie bywa niebezpieczne skoro jestes w ciazy bo moze powodowac za duze spadki glukozy we krwi. Moze poczytaj jak uregulowac dieta bo na bank na forach- typu chiciazby fb- mozna znakezc takie informacje. Chociazby Cukrzyca ciazowa bez strachu
Kurcze miałam jeszcze poradę z diabetologiem poza Medicover i potwierdził że jest w porządku. Że o hipoglikemi można mówić od poziomu 70 a nawet się spotyka że 60 i że może tak być że jest nieznacznie niżej po 2 h niż na czczo, że to tylko 6 jednostek i badanie nigdy nie jest wykonywane równo po 2 h, a ja nie mam objawów hipoglikemi. Po 2 h ma to wrócić do poziomu mniej więcej na czczo ale nie traktujemy tego dosłownie że 85 vs 85, i 85 vs 79 też jest ok. Gdyby to było 90 vs 65 to wtedy można by o tym mówić. Tak tłumaczyli mi lekarze. No i właśnie ja nie mam też żadnych objawów, żebym coś czuła. Mam dużo energii, nie czuje jakiegoś zmęczenia czy senności i mogłabym codziennie myć okna:p
 
Ostatnia edycja:
Kurcze miałam jeszcze poradę z diabetologiem poza Medicover i potwierdził że jest w porządku. Że o hipoglikemi można mówić od poziomu 70 a nawet się spotyka że 60 i że może tak być że jest nieznacznie niżej po 2 h niż na czczo, że to tylko 6 jednostek i badanie nigdy nie jest wykonywane równo po 2 h, a ja nie mam objawów hipoglikemi. Po 2 h ma to wrócić do poziomu mniej więcej na czczo ale nie traktujemy tego dosłownie że 85 vs 85, i 85 vs 79 też jest ok. Gdyby to było 90 vs 65 to wtedy można by o tym mówić. Tak tłumaczyli mi lekarze. No i właśnie ja nie mam też żadnych objawów, żebym coś czuła. Mam dużo energii, nie czuje jakiegoś zmęczenia czy senności i mogłabym codziennie myć okna:p

Nie bede sie sprzeczac ale z doswiadczenia wiem ze nie zawsze lekarze maja racje.

Jesli ufasz ich poradom to tego sie trzymaj. Tylko pomysl czy nie warto zglebic temat nie tyle dla siebie samej co dla maluszka :-) bo zbilansowane posilki to nic zlego a wrecz samo dobro:-)
 
reklama
Nie bede sie sprzeczac ale z doswiadczenia wiem ze nie zawsze lekarze maja racje.

Jesli ufasz ich poradom to tego sie trzymaj. Tylko pomysl czy nie warto zglebic temat nie tyle dla siebie samej co dla maluszka :-) bo zbilansowane posilki to nic zlego a wrecz samo dobro:-)
Wiesz co, ja się ogólnie staram jeść zdrowo i zawsze co 2 h średnio mały posiłek także myślę że w razie czego i tak nie doprowadzam do spadków poniżej 70.
 
Do góry