reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu u 6,5 miesięcznego dziecka

Gość22

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2022
Postów
91
Mam takie pytanie czy któraś mama też miała taki problem, że niemowlę po pobycie w szpitalu i antybiotyku nie chciało pić mleczka? Mój synek ma 6,5 miesiąca i wcześniej jadł bardzo ładnie, a po pobycie w szpitalu nie chce wgl pić mleka. Może ktoś wie co robić.
 
reklama
No jeśli zapycha się kaszka lub zupką, to nie jest głodny i nie chce mleka. To raczej logiczne. :)
Pamiętaj tylko, że on ma dopiero 6 miesięcy i powinien dopiero próbować stałe pokarmy, absolutnie nie zastępować nimi mleka. Mleko to musi być podstawa jego diety.
 
No jeśli zapycha się kaszka lub zupką, to nie jest głodny i nie chce mleka. To raczej logiczne. :)
Pamiętaj tylko, że on ma dopiero 6 miesięcy i powinien dopiero próbować stałe pokarmy, absolutnie nie zastępować nimi mleka. Mleko to musi być podstawa jego diety.
Daję mu zawsze trochę jak odrzuca butelkę, żeby po prostu nie był głodny, nie zapycham go tym, przed szpitalem też dostawał po kilka łyżeczek obiadku ale pił ładnie mleko a teraz po prostu nie chce i nie wiem co robić
 
To pewnie dlatego nie chce jeść. Nie wolno podmieniać mleka na posiłek tak wcześnie.

W jaki sposób karmisz? Kp? Butla?
Karmie butelką, ja staram się unikać tych kaszek i obiadków jeszcze, ale u nas problem pojawił się po szpitalu tam mały zaczął odrzucać butelkę, podawałam mu po prostu wtedy mniejsze porcje mleka a po prostu częściej ( zalecenia lekarza) ale to kończyło się krzykiem,
 
Daję mu zawsze trochę jak odrzuca butelkę, żeby po prostu nie był głodny, nie zapycham go tym, przed szpitalem też dostawał po kilka łyżeczek obiadku ale pił ładnie mleko a teraz po prostu nie chce i nie wiem co robić
No i nie powinno się tak robić.
Może potrzeba zmienić przepływ smoczka?
 
No i nie powinno się tak robić.
Może potrzeba zmienić przepływ smoczka?
Ma zmieniony przepływ smoczka , źle może to trochę wyjaśniłam, u niego podczas pobytu w szpitalu I po, pojawił się brak apetytu, cokolwiek chcę mu dać jest płacz, czy to jest kaszka , obiadek albo sama woda przegotowana, jak chce mu po prostu coś podać to jest płacz tak samo było w szpitalu ( tam podawałaś tylko mleko i wodę przegotowana), po prostu martwień się czy wróci mu ten apetyt
 
reklama
Do góry