reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ból wszystkich zębów po jednej stronie

Dołączył(a)
7 Maj 2024
Postów
13
Witajcie.
Jestem aktualnie w 10 tc. W majówkę zaczął mi się dziwny ból zębów z lewej strony góra i dół, takie promieniowanie. Po około 1,5 tygodnia trochę zelżał, ale i tak przyjemne to to nie jest.
Pierwsze co przyszło mi na myśl to jakaś nadwrażliwość ciążowa. Kupiłam dwie jakieś pasty na wzmocnienie.
Ostatnio u stomatologa byłam pół roku temu, wszystko zdrowe, raczej wykluczyłabym, że coś tak się popsuło, że pół szczęki mnie boli. Oczywiście wkrótce znów się wybiorę jak mnie gin wyśle. Choć nie wiem czy mi coś poradzi skoro rtg nie można...
Do tego wyczytałam, że w ciąży może się nasilać bruksizm (a ja go mam), może to przez to..
I jeszcze jedno co biorę pod uwagę to że codziennie wypijam 2 litry wody z połówką soku z cytryny, może osłabiło mi to szkliwo i powinnam zrezygnować z cytryny (choć tak nie lubię zwykłej, czystej wody..)
Czy któraś miała podobnie i ma pomysł co jest przyczyną i jak sobie z tym poradzić?
Z góry dziękuję.
 
reklama
Ja tak miałam, przyczyny brak. Do dentysty regularnie chodzę co 3 miesiące. Minęło. Krwawiły mi codziennie dziąsła, więc obstawiałam podrażnienie ich.
 
Może to być ból zęba, który promieniuje na pół szczęki. Nie czekałabym aż mnie ginekolog wyśle do dentysty tylko po prostu umówiła bym się do niego. Przez pół roku mogło sporo się zmienić. A zdjęcie można wykonać jeżeli jest taka potrzeba.
 
Może to być ból zęba, który promieniuje na pół szczęki. Nie czekałabym aż mnie ginekolog wyśle do dentysty tylko po prostu umówiła bym się do niego. Przez pół roku mogło sporo się zmienić. A zdjęcie można wykonać jeżeli jest taka potrzeba.
jutro już mam wizytę u gin, więc opowiem to wszystko i na pewno od razu się umówię do dentysty
 
Mi w ciąży zaczęły wychodzić ósemki...

Może być to tez np zapalenie nerwu trójdzielnego.
 
Witajcie.
Jestem aktualnie w 10 tc. W majówkę zaczął mi się dziwny ból zębów z lewej strony góra i dół, takie promieniowanie. Po około 1,5 tygodnia trochę zelżał, ale i tak przyjemne to to nie jest.
Pierwsze co przyszło mi na myśl to jakaś nadwrażliwość ciążowa. Kupiłam dwie jakieś pasty na wzmocnienie.
Ostatnio u stomatologa byłam pół roku temu, wszystko zdrowe, raczej wykluczyłabym, że coś tak się popsuło, że pół szczęki mnie boli. Oczywiście wkrótce znów się wybiorę jak mnie gin wyśle. Choć nie wiem czy mi coś poradzi skoro rtg nie można...
Do tego wyczytałam, że w ciąży może się nasilać bruksizm (a ja go mam), może to przez to..
I jeszcze jedno co biorę pod uwagę to że codziennie wypijam 2 litry wody z połówką soku z cytryny, może osłabiło mi to szkliwo i powinnam zrezygnować z cytryny (choć tak nie lubię zwykłej, czystej wody..)
Czy któraś miała podobnie i ma pomysł co jest przyczyną i jak sobie z tym poradzić?
Z góry dziękuję.
Skoro nie lubisz samej wody, to może pij coś innego? Herbaty, rooibos, soki, wodę z sokiem, wodę gazowana...
 
reklama
Skoro nie lubisz samej wody, to może pij coś innego? Herbaty, rooibos, soki, wodę z sokiem, wodę gazowana...
Myslisz ze obeszłoby się bez wody? Czytalam gdzies ze powinno się 1.5l czystej wody wypijać a oprócz tego do 2l innych płynów wlasnie soki i herbaty. Gazowana jak najbardziej przechodzi tylko w takiej ilości mam potem balon zamiast brzucha 😄
 
Do góry