reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie progesteronu

tori

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
45
Miasto
Kraków
Hej, od kilku dni mam Premom. Apka podpowiada, żeby mniej więcej tydzień po owulacji zbadać poziom progesteronu, aby potwierdzić, czy była owulacja. Czy robicie takie badania krwi?
 
reklama
Robimy ale nie opieramy się na tym co mówi apka, gdyż może to być oderwane od rzeczywistości. Żeby takie badanie miało sens, najlepiej zweryfikować czy owulacja w ogóle się odbywa w jakiś inny sposób 😅 w idealnym świecie - u ginekologa, w międzyczasie można robić sobie np testy owulacyjne aby sprawdzić czy nasze przewidywania (w tym przewidywania aplikacji) mają pokrycie w życiu
 
Dziękuję :) Właśnie zastanawiam się, czy jeśli będę robić testy owu i wrzucać je do apki, to czy jest rzeczywiście sens robić dodatkowo badanie progesteronu.
 
Dziękuję :) Właśnie zastanawiam się, czy jeśli będę robić testy owu i wrzucać je do apki, to czy jest rzeczywiście sens robić dodatkowo badanie progesteronu.
najlepiej by było chociaż raz sprawdzić owu u lekarza (na USG i ten progesteron) i wtedy jak już będziesz wiedziała, że testy się sprawdzają (bo mogą się zdarzyć pozytywne przy braku owulacji i odwrotnie) to sobie na spokojnie monitorować w domu z aplikacją 😉
 
Wystarczy że pęcherzyki nie pękają, a peak wtedy i tak jest bo rosnąć, rosną.

Ja robiłam proga i przy okazji betę. I tak sobie przypadkiem wyłapałam ciążę w 3 tygodniu 🙈
 
Do góry