reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki

Wada serca i operacja jak była jeszcze noworodkiem. Z racji, że miała rozcinaną klatkę piersiową zaczęłam ją kłaść na brzuchu znacznie później niż by to było w przypadku zdrowego dziecka.

Dlatego bardzo się cieszę, że to wszystko idzie w miarę w normie.

Także co tam ząbki, czy kwestie, że dziecko robi coś troszkę później. Jeśli poza tym kest zdrowe, to najważniejsze.
Ja bardziej czekam na te pierwsze zęby, bo chcę wiedzieć, jakie mamy objawy i co wskazuje już na to, ze idzie mocno. Plus nie ukrywam, żw koniec marudzenia byłby miłą odmianą 😂 chociaż mama mi mowi, ze to dopiero jak dziecko skończy 3 latka.

PS. Moja teściowa twierdzi, że na pewno nie bedzie zęba wczesniej niz w 10mc, bo mężowi dopiero wtedy wyszły 😂 mnie zaczęly wychodzić w 5mc, ale co tam, dziecko ma jednego rodzica.
 
reklama
Ja bardziej czekam na te pierwsze zęby, bo chcę wiedzieć, jakie mamy objawy i co wskazuje już na to, ze idzie mocno. Plus nie ukrywam, żw koniec marudzenia byłby miłą odmianą 😂 chociaż mama mi mowi, ze to dopiero jak dziecko skończy 3 latka.
U mnie jakiegoś wielkiego marudzenia nie było, jakoś było standardowo jak ma gorszy dzień. Zdarzyło się kilka gorszych nocek. Jednak co było najgorsze to... Kupa po każdym jedzeniu. Serio po kazdym nawet w nocy. Nawet nam się dupka trochę odparzyla pierwszy raz w życiu także nie polecam ☹️☹️☹️
 
U nas równo na skończenie 5 msc życia pojawiły się 2 zęby (jedynki dolne). Czyli w tym tygodniu 🙂
Przeoczyłam fakt, że ząbkuje 🫣 dopiero poczułam pod palcem, że coś mnie kłuje 😋
I już je myjemy, mimo, że wcześniej syn nie miał do czynienia ze szczoteczką to bardzo to polubił 😄
 
Wada serca i operacja jak była jeszcze noworodkiem. Z racji, że miała rozcinaną klatkę piersiową zaczęłam ją kłaść na brzuchu znacznie później niż by to było w przypadku zdrowego dziecka.

Dlatego bardzo się cieszę, że to wszystko idzie w miarę w normie.

Także co tam ząbki, czy kwestie, że dziecko robi coś troszkę później. Jeśli poza tym kest zdrowe, to najważniejsze.
Ale teraz już jest wszystko ok ??
Masz rację, jak jest zdrowe to najważniejsze 🥰 dużo zdrowia dla Twojej Małej ❤️❤️❤️❤️
 
reklama
Do góry