reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seronil, potencjalna ciąża

SzklanaKulka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2021
Postów
192
Miasto
Białystok
Hej :) jestem po dwóch CP i kilku poronieniach.
Od jakiegoś czasu biorę lek Seronil od psychiatry. Czuję się świetnie z tym że strasznie rozrzedza mi krew - plamienie owulacyjne które zwykle mam, podczas stosunku, zamienia się wręcz w mini okres. Sam okres też długo trwa, ale do rzeczy.

Cykle mam około 32-33 dniowe.
Ostatnia miesiączka od 1.03 do 11.03
Pozytywny test owulacyjny wyszedł mi 22.03
Oczywiście zaraz było spółkowanko z mężem :) tak, wiem, że test mógł pokazać owulację a mogło jej wcale nie być, albo że nastąpiła w ciągu 36h dopiero.
Od wczoraj czyli od 01.04 mam mini okres. Za mało tego jest żeby nazwać to zwykłym okresem, ale za dużo by nazwać plamieniem. Ale patrząc na to kiedy teoretycznie była owulacja jest jeszcze za wcześnie na okres.

I teraz pytanie zasadnicze, czy jeśli w ulotce leku w działaniach niepożądanych są różnego typu krwawienia z macicy/szyjki macicy/krwotoki itp to czy gdyby była to implantacja to możliwe że te krwawienie implantacyjne jest trochę bardziej obfite niż występuje normalnie?
 
reklama
Ale czy to w ogóle realne żeby tydzień po owulacji był już okres? Coś mi tu tak bardzo nie gra :(
A jaka długą masz fazę lutealną? Jest ona stała dla każdej kobiety i powinna mieścić się między 11-16 dniami. Jeśli przesunęła Ci się owulacja, to okres przyjdzie (lub w razie ciąży nie przyjdzie) po dokładnie takiej ilości dni ile masz w swojej fazie lutealnej.

Każde plamienie śród cykliczne nie powinno być bagatelizowane - jest to objaw endometriozy, polipów, zmian w macicy. Koniecznie znajdź lekarza który potraktuje to jako problem i spróbuję Cię zdiagnozować.

Test owulacyjny nie jest wyznacznikiem owulacji, chyba że miałaś robiony monitoring i robiłaś w tym samym czasie testy i pokrywa Ci się i tu i tu widok z owulacją.

Tygodniowa faza lutealna wykracza poza ramy przyjętych standardów i jest dużym problemem. Ale jeśli nie wiesz kiedy miałaś owulację to nie ma co domniemywać że tyle ona u Ciebie trwa :)

Robiłaś test ciążowy? Albo beta hcg z krwi z progesteronem? Może wybierz się na pełny monitoring cyklu do lekarza?
 
Do góry