reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamusie z trójmiasta:)

Droga Marto!

Szkoda, ze nie mozesz uczestniczyc w szkole rodzenia...mimo wszystko takie zajecia dodaja odwagi i otuchy do dalszej czesci podrozy. Na kiedy masz termin? Nie wiem czy uda ci sie dostac na wczesniejsze cwiczenia, ale napewno mozesz uczestniczyc na wykladach. Nawet jesli nie jestes zapisana, to nikt przeciez Ciebie nie wyrzuci z sali...ciezarnym sie nie odmawia:) heheheh :) Sama zapisywalam sie pozno, bo w lipcu, a cwiczenia zaczelam dopiero 07.08. , wspomne tylko ze termin mam na 18 wrzesnia wiec tak naprawde to nie wiem czy uda mi sie dotrwac do konca zajec. Serdecznie cie pozdrawiam i mam nadzieje, do zobaczenia w szkole...albo na porodowce:):tak:
 
reklama
Cayenne, z chęcią się zapiszę i poznam Cię osobiście. Niestety od tygodnia nie mogę się dodzwonić na podany przez zaspową informację nr by to uczynić. Prawdopodobnie szybciej tam dojadę i się wpiszę osobiście (chyba że poratujesz bardziej kontaktowym numerem :-)). Napisz proszę czy wymagają skierowania od lekarza, gdyż mam akurat we wtorek wizytę u gina i mogłabym od strzału to załatwić. Najbardziej zależy mi na wykładach dot. samego porodu (oddychanie, techniki relaksacji, łagodzenia bólu itp.) oraz wskazówkach jak się zajmować maleństwem. Aha, termin mam na 30.09 ale mam czuja, że mała się pośpieszy i się wykluje w połowie września:-D.
Pozdrawiam!
 
Pytanie do dziewczyn z Gdańska. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego pediatrę (myślę już na zapas o nienarodzonej dzidzi:-))? Przydatna będzie też informacja w jakiej przychodni przyjmuje. Jeśli spodziewacie się pierwszego dziecka to może jak nie z praktyki to chociaż wg zasłyszanych opinii jesteście w stanie kogoś polecić? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!
 
Ja akurat szłam dość przypadkowo do przychodni - ale w obu przypadkach trafiłam na pediatrów całkiem ok. Jeden to dr J Kosno (z wrażenia trochę burkliwy ;-), ale z diagnoz rewelacja i ma dużą wiedzę na tematy specjalistyczne, co rzadko się zdarza - mam dziecko z refluksem ukł. moczowego, był też problem z krzywicą), przyjmuje w Poradni Medycyny Rodzinnej, normalnie z NFZ.

Druga, co teraz chodzimy to dr Izabela Jończy. Przyjmuje w przychodni Nowy Chełm na Suchaninie, ul. Beethovena 22a. Bardzo ciepła, z podejściem do dzieci (choć dr Kosno mój mały też bardzo lubił, nie bał się żadnego z lekarzy). U niej mam głównie doświadczenie z przeziębieniami, nic poważnego się nie działo, nie mniej nigdy po jej leczeniu nie było powikłań, nie zapisywała też antybiotyku na wirusówki. Też przyjmuje z NFZ.

Z doświadczenia polecam poszukać pediatry koło miejsca zamieszkania, dopiero jak nie ma jakiegoś sensownego gdzieś jeździć. I polecam małe prywatne ZOZy, które mają kontrakty z NFZ. Po pierwsze za darmo (a trochę się chodzi jednak z dzieckiem), po drugie bez kolejek, po trzecie nie są to molochy gdzie twoje dziecko się czymś zarazi, bo na korytarzu jest 30 osób do 10 gabinetów. :happy:

 
kasia_z dzięki za szybką odpowiedź, każda informacja jest cenna. Mam w podobnej odległości min. 3 przychodnie więc coś się wybierze, poza tym najlepszy z rozwiązań tak jak piszesz - prywatny gabinet z podpisaną umową z NFZ :tak: Pozdrawiam
 
mam pytanko odnośnie pediatry.
inny niż na nfz nie wchodzi w grę a my mieszkamy na morenie. czy jest tam jakiś godny polecenia?
 
Do góry