reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak waŻA Wasze 8 miesięczne dzieci ?

Dołączył(a)
5 Lipiec 2020
Postów
3
Hej! Moja Córka ma 8 msc. Wazy całe 6, 65 kg i ma 69 cm. Dobija mnie ta waga. Napisze jak wygląda jej żywienie. 02:00 - ok 110 mm , 06:00 - 190 g kaszki , 09:00 - 150 ml mm , 12:30 - 190 gr obiadku, 16:00 - 120 g kisielku ( tylko tak przyswaja owoce) , 19:15 - 170 ml mm. Czy według Was ona bardzo mało je ? Jak jedzą Wasze dzieci i czy przybierają prawidłowo na wadze?
 
reklama
Rozwiązanie
N
Nie po
Gdyby ona chciała jeść to bym nie miała problemu 🙈 nie tknie musow owocowych, całych owoców, jogurtem pluje. Wiec robie co moge. Miedzy obiadem A kolacja wcisksm kisiel bo inaczej to by zjadła jakieś 70 ml mm. Ja mam kurczakowe dzieci. Starsza ma 3 latka I 13 kg. Ale ona je jak chłop :)
Zostaje nic innego jak próbować. Ja np trzymałam się tego by mała "jadła" wtedy kiedy my, wszyscy razem przy stole w miarę możliwości, właśnie ze starszakiem i tata kiedy był, wtedy dziecko bardziej rozumie że to pora posiłku, naśladuje dużo. W wieku 8 msc były to ilości 50-100 ml/g , my również łączyliśmy z blw więc też nie zjadała wiele bo większością rzucała, nie potrafiła jeszcze tak szybko jeść by się najeść, ale o to właśnie...
Moja vpmprawda ważyła więcej bo jakoś 9 z hakiem na roczek. Patrząc na Wasz plan jedzenia to.kozna by coś pozmieniać. Jesteście wprawdzie na początku rozszerzania diety więc wiele przed wami zmian, ale np między obiadkiem a kolejnym posiłkiem jest 7h odstępu, bo kisiel to wiesz wchodzi jak woda i za dużo nie daje. Zamiast tego daj np jogurt na podwieczorek a do tego zmiksowany owoc, bądź kanapeczki z twarożkiem na kawałki, placuszki bananowo orkiszowe itp tu już sama musisz zdecydować bo Ty wiesz czy Twoje dziecko akceptuje tylko puree czy kawałki również. I pamiętaj że przy rozszerzaniu nic nie jest narazie stałe, schemat będzie się wciąż.zmianiac, jeśli nie chce podwieczorku daj mleko, jeśli nie chce kolacji to.mleko, stałe jedzenie może ale nie musi zostać odrazu zaakceptowane i to w dużych ilościach
Gdyby ona chciała jeść to bym nie miała problemu 🙈 nie tknie musow owocowych, całych owoców, jogurtem pluje. Wiec robie co moge. Miedzy obiadem A kolacja wcisksm kisiel bo inaczej to by zjadła jakieś 70 ml mm. Ja mam kurczakowe dzieci. Starsza ma 3 latka I 13 kg. Ale ona je jak chłop :)
 
reklama
Nie po
Gdyby ona chciała jeść to bym nie miała problemu 🙈 nie tknie musow owocowych, całych owoców, jogurtem pluje. Wiec robie co moge. Miedzy obiadem A kolacja wcisksm kisiel bo inaczej to by zjadła jakieś 70 ml mm. Ja mam kurczakowe dzieci. Starsza ma 3 latka I 13 kg. Ale ona je jak chłop :)
Zostaje nic innego jak próbować. Ja np trzymałam się tego by mała "jadła" wtedy kiedy my, wszyscy razem przy stole w miarę możliwości, właśnie ze starszakiem i tata kiedy był, wtedy dziecko bardziej rozumie że to pora posiłku, naśladuje dużo. W wieku 8 msc były to ilości 50-100 ml/g , my również łączyliśmy z blw więc też nie zjadała wiele bo większością rzucała, nie potrafiła jeszcze tak szybko jeść by się najeść, ale o to właśnie chodziło by próbowała smaków tego co my jemy. Po takim 'posiłku" zazwyczaj za chwilę było mleko, wtedy jeszcze kp, i to było jak najbardziej wporzadku.
Oprócz kaszki i obiadku które to zjada Ci ładnie i dużo starałabym się trzymać karmień mm jak to było do 6msc, tylko dodatkowo podsuwać coś innego, nie na wilczy głód, tak pomiędzy jednym a drugim, nie ma się najeść tylko czerpać przyjemność z poznawania smaków, struktur itd z czasem jak coś posmakuje to wtedy taki posiłek będzie powoli wypierać porcje mleka, przesuwać wszystko w czasie.
 
Rozwiązanie
Do góry