reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

Jeszcze nie potwierdzalam, ale chyba zrobię progesteron z krwi albo podejdę gdziekolwiek na USG. Od jutra mam brać dopochwowo luteinę 🙂 Miałam jeden pęcherzyk, byłam na naturalnym cyklu :) co do wielkości pęcherzyka nie pamiętam dokładnie, we wtorek na pewno miał 20 mm, a w środę rano robiliśmy zabieg :)
A Twój?
Planujesz iść na betę? Czy po prostu czekasz na ewentualny okres?
Długo się staracie już? :)
Miałam dwa 22 i 14 ale ten drugi na USG dzień wcześniej miał 15 więc w tym dużym cała nadzieja 🤰🏻 planuję iść na betę, zalecenie mam takie- brać duphason, 11 dni po zabiegu zrobić betę jak negatywna to odstawić dupka. Choć bardzo zaniepokoiło mnie niechęć do duphasonu drugiego ginekologa, u ktorego byłam między wizytami związanymi z inseminacja. Po ostatniej inse robiłam z ciekawości test sikanca i w 10 dniu po jeszcze wykrywał zastrzyk bo były dwie kreski słabe bo słabe ale były. Ufałam jednak tylko becie. Jeżeli chodzi o starania to jeżeli bym zaszła po pierwszym cyklu starań to moje dziecko szło by już do szkoły 🥺
 
reklama
Miałam dwa 22 i 14 ale ten drugi na USG dzień wcześniej miał 15 więc w tym dużym cała nadzieja 🤰🏻 planuję iść na betę, zalecenie mam takie- brać duphason, 11 dni po zabiegu zrobić betę jak negatywna to odstawić dupka. Choć bardzo zaniepokoiło mnie niechęć do duphasonu drugiego ginekologa, u ktorego byłam między wizytami związanymi z inseminacja. Po ostatniej inse robiłam z ciekawości test sikanca i w 10 dniu po jeszcze wykrywał zastrzyk bo były dwie kreski słabe bo słabe wew ale były. Ufałam jednak tylko becie. Jeżeli chodzi o starania to jeżeli bym zaszła po pierwszym cyklu starań to moje dziecko szło by już do szkoły 🥺

To u mnie dokładnie tak samo jeżeli chodzi o czas starań :(
Ja mam mieć luteinę dopochwowo do 26 dnia cyklu, potem odstawić i po prostu ewentualnie gdyby okres nie przyszedł to dopiero beta. Mam dodatkowo encorton, acard i accofil jednorazowo. A Ty coś jeszcze masz? Jakie badania ważniejsze miałaś już robione ogólnie? Domyślam się,że już chyba wszystko tak jak ja.
 
To u mnie dokładnie tak samo jeżeli chodzi o czas starań :(
Ja mam mieć luteinę dopochwowo do 26 dnia cyklu, potem odstawić i po prostu ewentualnie gdyby okres nie przyszedł to dopiero beta. Mam dodatkowo encorton, acard i accofil jednorazowo. A Ty coś jeszcze masz? Jakie badania ważniejsze miałaś już robione ogólnie? Domyślam się,że już chyba wszystko tak jak ja.
Ja: drożność super, endometrium pęcherzyki zawsze były ok, AMH trochę wysokie ale mam się tym nie martwić, tarczyca ok, FSH LH stosunek idealny, nie pamiętam co jeszcze tam było ale bez większych odchyleń. Mąż: pod kontrola androloga poprawił jeszcze morfologie na 5%, koncentracja dobrze ponad 100mln/ml nie pamiętam dokładnie ile, DFI HBA również podrasowane na bardzo dobre, unormowana prolaktyna ….mimo super wyników ciąży brak. Próbujemy inseminacja ale nie nastawiam się zbytnio. Czy podejdziemy do inviteo- nie mam pojęcia, napewno nie od razu. To bardzo dużo masz lekarstw, ja tylko duphason on lekarza który przeprowadził inseminacje chociaż moim ginekolog nie był zadowolony. Jak się czujesz? Mnie brzuch o dziwo nie boli już. Staram się żyć normalnie, wręcz dużo się ruszam dzialam w ogrodzie, czekam do bety i nic więcej nie poradzę…. :)
 
Do góry