reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak snu w nocy

Paolaa07

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Lipiec 2017
Postów
24
Dziewczyny pomóżcie, moja 3 tyg córcia nie sypia w nocy. Gasimy światła, nic się do niej nie odzywam, robię wszystko jak trzeba, ładnie zjada ale nie chce spać. Potrafi po 3,5h nie zmruzyc oka. Jak to unormowac...? Jesteśmy tak zmęczeni że brak słów, dodatkowo mój mąż wstaje do pracy o 4 rano, a mała potrafi nie spać od 12.30 do 4-4.30...
 
reklama
Niektóre dzieci niestety tak mają. Mój synek też miał tak okres, że budził się ok 2 w nocy i nie spał przez kolejne 2-3 godziny (trwało to ok 2 tygodni). Twoja córeczka jest jeszcze bardzo malutka i najprawdopodobniej będzie trzeba to przeczekać. Ja po prostu kładłam się z synkiem w drugim pokoju (by mąż mógł się wyspać), a potem w ciągu dnia w czasie drzemki odsypiałam.
A ile śpi w ciągu dnia? Może trzeba skrócić jej czas drzemek. I o której ją kładziesz spać - bo normalne jest to, że dziecko co 3-4h wstaje by zjeść (nawet w nocy).
 
Moj synek tez baardzo dlugo nie spal miedzy 23 a 3-4 w nocy. Lulalam, lulalam i nic nie pomagalo. Oczy jak piec zlotych. Nocami ogladalam filmy w telewizji. Unormowalo sie dopiero po paru miesiachac :( Byl czas, ze ja mialam jakies majaki od niewyspania.
Zeby to przetrwac musicie jakos znalezc sposob. Spij kiedy tylko masz okazje. Jak masz kogos z rodziny do pomocy popros o pomoc, niech posiedza z dzieckiem ty sie przespij. Maz zeby nabral sil niech moze przespi sie jedna dwie noce w innym pokoju, to bedzie mogl ci pomoc w weekend.
To minie :)
 
Właśnie chyba za dużo daje jej spać w ciągu dnia, ale jak obudzić takie maleństwo.... Na samym początku było zdecydowanie lepiej, kładlam ją koło 22.30 (mąż chodzi spać koło 22) wstawalam koło 1 i 4 w nocy żeby ją nakarmić. Zasypiala niemal odrazu a teraz.. pół nocy mija a ona dalej nie śpi. Też cuda wyprawiam ale nie nie pomaga. Już zasypiam z nią na rękach, dosłownie. Niestety nikt mi nie pomoże dlatego pytam Was
bo nie wiem jak to przetrwac.
jestem wykończona, choć śpię kiedy tylko mogę..
 
Wiesz według mnie warto dziecku ustalić codzienne nawyki i wykonywać je każdego dnia mniej wiecej o tej samej porze, aż w koncu dziecko przyzwyczai się do nich i będzię mialo swoj rytm dnia.
Wiem, że bardzo wiele mam poleca taka metodę dla niemowlaków, które nie chcą w nocy spac. Po prostu one jeszcze nie mają żadnych nawyków i nie odróżniają kiedy trzeba spac a kiedy nie, i Ty musisz tego nauczyć swoje dziecko :)
Oczywiście, ze nie od razu będzie super, ale w koncu dziecko załapie.
 
Dziewczyny a co polecicie na zaparcia u takiego 3 tyg malucha? Niestety jest na mm. Dziękuję Wam za wszelką pomoc
 
Do góry