reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

reklama
to tu macie moje wyniki. Bo ja się nie znam. Actifolin biorę ten 0.8mg
 

Załączniki

  • IMG_20240420_100123_edit_200590025843062.jpg
    IMG_20240420_100123_edit_200590025843062.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 23
No coz, nowe zalecenia mowia, ze dawka 75mg Acardu nie chroni przed stanem przedrzucawkowym, jedynie 150mg. Dodatkowo brac trzeba znacznie dluzej, optymalnie do 36tc. Metylowany kwas foliowy w dawce 0,4-0.8 powinien byc standardem, przyswaja sie lepiej a cena nie rozni sie od zwyklego. Co do heparyny to wskazania sa szersze niz PAI, ktore zbadać oczywiscie jak najbardziej mozna (dosc drogie badanie), ale heparynę bierze sie takze przy prawidłowym wyniku wychodzac z zalozenia, ze jesli istnieje ryzyko preekslampsji to przewaza ono nad ryzykiem krwiaka. PAI-1 to fizjologiczny inhibitor w procesie fibrynolizy, krzepnięcie sklada się z wielu etapów, nie wszystko można niestety badać.
Ja przed ciążą zrobilam w Diagnostyce taki panel badan na ryzyko poronienia, tam była mutacja MTHFR i wyszlo mi ze jestem heterozygotą, co oznacza jeden gen dobry i jeden zły. Nie ma wskazan do brania metylofolianu ale i tak bralam.
To zależy po co tą heparynę się bierze. Ja akurat nie biorę w związku z ryzykiem preeklampsji (nawet nie miałam świadomości, że heparyna może w jakikolwiek sposób zapobiegać preeklampsji). Ja brałam żeby poprawić krążenie i ukrwienie łożyska. W jednej ciąży zrobił mi się zakrzep krwi w pępowinie i dziecko zmarło na przełomie 12 i 13 tygodnia. A nie miałam żadnych objawów, czułam się świetnie. Podczas usg mi powiedziano, że niestety serce przestało bić.
 
To zależy po co tą heparynę się bierze. Ja akurat nie biorę w związku z ryzykiem preeklampsji (nawet nie miałam świadomości, że heparyna może w jakikolwiek sposób zapobiegać preeklampsji). Ja brałam żeby poprawić krążenie i ukrwienie łożyska. W jednej ciąży zrobił mi się zakrzep krwi w pępowinie i dziecko zmarło na przełomie 12 i 13 tygodnia. A nie miałam żadnych objawów, czułam się świetnie. Podczas usg mi powiedziano, że niestety serce przestało bić.
Oj rozumiem, przykro mi. Tak, heparyna może zapobiegać choć nie do konca jeszcze wiadomo na jakiej zasadzie. Pewnie dlatego, że nawet do końca nie wiadomo dlaczego powstaje preeklampsja - jest glownie teoria o nieprawidłowym polaczeniu krążenia mama-dziecko w 1 trymestrze ale nie wiadomo dlaczego.
Na szczescie juz sporo lekarzy mając tę wiedzę zaleca u osob ze zwiększonym ryzykiem, czyli w praktyce u kazdej po 40…
 
Powiedz, dawka acardu nie jest uzależniona od wagi pacjentki? Bo ja raczej z tych drobnych jestem
Nie, dawka kwasu acetylosalicylowego jest niezalezna od wagi, natomiast heparyny standardowo 0,4 a dla naprawde duzych dziewczyn - 0,6. Bo tylko to są dawki profilaktyczne, powyzej to juz lecznicze. Nie ma natomiast sensu brac mniej czyli 0.2 bo to już placebo:)
 
reklama
Do góry